کیفری

پلیس فتا

نکات مربوط به پلیس فتا که باید بدانید:

🔷 پیش از ثبت و ارسال هرگونه گزارش به نکات ذیل توجه فرمایید:

🔷 در صورت ارسال پیام حاوی لینک از شماره‌های شخصی، به هیچ عنوان روی لینک کلیک نکرده و هیچگونه اجازه نصب برنامه‌ای را ندهید. در صورت نصب این موارد، جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، حتما گوشی همراه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

🔷 از واریز وجه (بیعانه) جهت خرید در هرگونه صفحات مجازی نظیر دیوار، اینستاگرام و… جدا خودداری نمایید.

🔷 در صورت مسدودی حساب از سوی پلیس فتا هر استان یا شهرستان بعد از تماس تلفنی با شماره ۰۹۶۳۸۰ کد استان مسدود کننده حساب را وارد نمایید.

🔷 کلاهبرداری از طریق تلفن و پیامک در حیطه وظایف پلیس آگاهی می‌باشد.

🔷 جهت ثبت نام در درگاه‌های دولت به منظور دریافت خدمات نظیر (یارانه، بانک، قوه قضاییه و…)، حتما از آدرس معتبر اقدام به ورود نمایید.

🔷 شکایت شخصی شما از افراد می‌بایست از طریق دفاتر خدمات قضایی و دادسرا پیگیری گردد.

🔷 در صورت برداشت وجه از حساب شما بدون اطلاع از صاحب حساب، در هر ساعت از شبانه روز با در دست داشتن مدارک به مراکز پلیس فتا در سراسر کشور مراجعه نمایید.

🔷 پلیس فتا هیچگونه مجوزی در خصوص تایید کسب و کارها اعطا نکرده است.

🔷 ثبت گزارش در این سامانه به منزله شکایت نبوده و بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای و جهت احقاق حقوق خود می‌بایست نسبت به تنظیم شکایت اقدام نمایید.

ورود به سایت پلیس فتا

مشاوره حقوقی

در ادامه مشاوره های حقوقی با موضوعات مرتبط با استعلام پلیس فتا و شکایت در سایت پلیس فتا آورده شده است.

+ پرسش: همسر من در شغل مصنوعات سنگی فعالیت داره. فردی در اینستاگرام با عنوان وکیل جرایم سیاسی به پیج همسرم پیام داده و گفته که میخوام یک سفارش بدم از همسرم شماره همراهش رو گرفته و زنگ زده. در ابتدا چند روزی در مورد سفارش حرف زده بعد به همسرم ابراز علاقه شدید و دوست داشتن کرده که همسرم در ابتدا فکر می‌کنه که از طرف آشناها میخوان سر به سرش بذارن و با این آقا صحبت می‌کنه تا به اصطلاح از زیر زبونش بکشه بیرون که ببینم از طرف کیه و این موضوع رو بلافاصله با من درمیون گذاشت، که منم با این آقا تماس گرفتم و محترمانه ازشون خواستم که مزاحم نشن، اما ایشون گفتن که مزاحم نیست و مصالح فروشن و مبلغ ۸ و نیم میلیون از همسرم میخوان.

منم گفتم اشکالی نداره فاکتور بفرستین کارگاه با اون کسی که مصالح آورده من حساب میکنم، دیگه از این مزاحم خبری نشد تا بعد از دو روز دوباره به همسرم پیام دادن و تهدید کردن که آبروش رو میبره و به چندتا از فامیل‌هامون هم در اینستاگرام پیام داده. همسرم جواب این مزاحم رو نمیده ولی این مزاحم همچنان ول‌کن نیست. به خاطر شرایط خاص پدرخانوم و مادر خانومم نمیخوام شکایت کنم، راهی هست که به این مزاحم از طرف پلیس فتا یا پلیس اخطار داده بشه؟ ضمن اینکه دو تا شماره تماس داره که به نام خودش نیستند، البته نام و فامیلی و شماره ملی ایشون رو به دست آوردم.


پاسخ مشاور: با ارائه ادله کافی امکان اقامه شکایت را دارید. ابتدا همسر شما برای ایشان اظهارنامه ارسال کند در صورت‌ عدم افاقه شکایت تهدید و مزاحمت طرح کنند. برای پیگیری توسط پلیس فتا می‌بایست شکایتی علیه ایشان در دادسرا مطرح گردد. و همچنین می‌توانید به معاونت پیشگیری از وقوع جرم واقع در دادسرای محل اقامت خودمراجعه کنید.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا