وکیل مشهد

وکیل جرایم رایانه ای مشهد ⚡️ (بهترین وکیل سایبری)

بهترین وکیل جرایم رایانه ای در گروه وکلای احسان حسینی متخصص در جرایم اینترنتی و فضای مجازی می‌باشد و به قوانین و روش های کلاهبرداری و یا جرایم مطرح در این زمینه مثل هک گوشی موبایل یا کامپیوتر، کلاهبرداری از طریق سایت دیوار، شنود تلفن همراه شما، منتشر کردن عکس و فیلم های خصوصی در فضای مجازی و … اطلاعات و تخصص کافی را دارد.

مشاوره حقوقی

+ خدمات وکیل سایبری در مشهد

خدماتی که وکیل سایبری می‌تواند برای اشخاص داشته باشد شامل، مشاوره و وکالت در زمینه‌های کلاهبرداری اینترنتی، ارز دیجیتال (کریپتوکارنسی)، کلاهبرداری از طریق سایت‌ها و پیج‌های فروشگاهی و اینستاگرام، مستندسازی ادله دیجیتال، شنود و جاسوسی، هک و نفوذ در تلفن یا کامپیوتر و….

1) مشاوره و وکالت در جرایم کلاهبرداری رایانه ای

طبق ماده ماده 741 قانون مجازات اسلامی، هرکس به طور غیرمجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی با ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده‎ ها یا مختل کردن سامانه، وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری تحصیل کند علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از پنجاه میلیون ریال تا دویست و پنجاه میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

نکته: منظور از سامانه‌های رایانه‌ای، وسیله یا مجموعه‌ای از وسایل و ابزار مرتبط و به هم پیوسته است که مطابق با یک برنامه ای، پردازش اطلاعات و داده‌ها را انجام می‌دهد.

2) مشاوره و وکالت در جرایم ارز دیجیتال

وکیل ارز دیجیتال در مشهد فردی است که تخصص و دانش لازم را در زمینه حقوق و مسائل مرتبط با ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) دارد. او با روش‌ها و شیوه‌های کلاهبرداری متداول در این حوزه آشنا است و قادر است راه‌های حمایت و حفاظت از افراد در برابر آن‌ها را بررسی و ارائه دهد.

روش‌های کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال که در متن ذکر شده‌اند، عبارتند از:

1. پروژه‌های طرح پانزی، هرمی و شبکه‌ای

2. پروژه پامپ و دامپ (افزایش و کاهش)

3. جرم سرقت ارز دیجیتال

4. ادعای استخراج ابری (بدون دستگاه) و ربات‌های تلگرام

5. سرقت توسط صرافی‌های تقلبی ارز دیجیتال و ایجاد کیف پول‌های تقلبی

6. حملات فیشینگ با ایجاد صفحات جعلی اینترنتی

7. دریافت اطلاعات شخصی کاربران با بهانه‌های مختلف

8. ایجاد تیم پشتیبانی تقلبی با هدف کلاهبرداری

9. وعده دروغین اهدای رایگان جایزه یا ارز دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی

10. فروش توکن بی‌ارزش و بی‌هدف

11. ادعای استخراج ارز دیجیتال با موبایل و کامپیوترها

وکیل ارز دیجیتال با آشنایی به این روش‌ها و شیوه‌های کلاهبرداری، می‌تواند به افراد کمک کند تا در برابر آن‌ها محافظت شوند و از پتانسیل تضرر و خسارت جلوگیری نمایند. وکیل مشهد می‌تواند راه‌های حمایت قانونی را معرفی کند، مشاوره حقوقی ارائه دهد و در صورت لزوم، در دادگاه نمایندگی کند تا حقوق و منافع موکل خود را به دفاع کند.

3) جمع آوری و مستند سازی ادله دیجیتال

جمع آوری و مستندسازی ادله دیجیتال در فرآیندهای قضایی بسیار اهمیت دارد و می‌تواند در صدور رای قاضی و حل پرونده تأثیر قابل توجهی داشته باشد. ادله دیجیتال به عنوان هرگونه داده، نرم‌افزار یا سخت‌افزار الکترونیکی است که به منظور اثبات ادعا، دفاع، استدلال قضایی، صدور رای و کشف جرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ادله‌ها اطلاعات مفیدی را در اختیار قاضی قرار می‌دهند و در فرآیندهای تعقیب کیفری و دادرسی تأثیرگذار هستند.

مستندسازی ادله دیجیتال به منظور قوی‌تر کردن محتوای ادله و اطمینان حاصل کردن از قابلیت قبول آن‌ها در دادگاه انجام می‌شود. این فرایند شامل جمع آوری، ثبت و حفظ ادله دیجیتال است. با مستندسازی مناسب، قابلیت قبول ادله در دادگاه افزایش می‌یابد و اثربخشی آن‌ها در رسیدگی به پرونده افزایش می‌یابد.

با توجه به پیچیدگی و حساسیت ادله دیجیتال، بهترین راه حل این است که این وظیفه به وکیل جرایم اینترنتی با تجربه و تخصص در این حوزه سپرده شود. وکیل جرایم رایانه ای در گروه وکلای احسان حسینی که سال‌ها در زمینه جمع آوری و مستندسازی ادله دیجیتال فعالیت کرده‌اند، دارای دانش و تجربه لازم برای انجام این وظیفه هستند. آن‌ها می‌توانند ادله را به طور حرفه‌ای جمع آوری کرده و در قالب گزارش‌ها و مستندات مناسب ثبت کنند تا در دادگاه به آن‌ها اعتبار بخشیده شود.

به طور کلی، جمع آوری و مستندسازی ادله دیجیتال توسط وکیل سایبری در مشهد حرفه‌ای باعث می‌شود تا ادله قوی و مؤثرتری در فرآیندهای قضایی ارائه شود و به نتیجه مثبتی برای موکلان خود برسند.

4) مشاوره و وکالت در جرایم انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی

وکیل متخصص در جرایم انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی باید به طور کامل با قوانین و مقررات مربوط به حفاظت از حریم خصوصی و حقوق شخصی آشنا باشد. وکیل جرایم اینترنتی باید توانایی بررسی شواهد و مدارک مرتبط با پرونده شما را داشته باشند و همچنین تحقیقات لازم را برای دفاع از شما انجام دهند.

قانون جمهوری اسلامی ایران در مورد جرایم انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی تعیین کرده است که هر کسی که تصویر، فیلم یا صوتی را تغییر دهد، تحریف کند و یا آنها را منتشر کند به نحوی که به طور عمومی حیثیت فرد را آسیب برساند، مجازاتی می‌بایست بپذیرد. در این صورت، می‌تواند به حبس از چهل و پنج روز و دوازده ساعت تا یک سال یا جزای نقدی از پانزده میلیون ریال تا صد میلیون ریال یا هر دو محکوم شود. اگر تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد، می‌تواند به حبس و جزای نقدی بیشتر محکوم شود.

همچنین، قانون برای جرم انتشار اطلاعات خصوصی از طریق سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی تعیین می‌کند که هر کسی که بدون رضایت فرد مربوطه، اطلاعات خصوصی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد و باعث آسیب رساندن به فرد یا هتک حیثیت او شود، مجازاتی می‌بایست بپذیرد. در این صورت، می‌تواند به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون ریال تا صد و پنجاه میلیون ریال یا هر دو محکوم شود.

همچنین، انتشار اطلاعات اکاذیبی به قصد اضرار به اشخاص یا تشویش اذهان عمومی نیز تحت قوانین مجازاتی قرار دارد. هر کسی که به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، با هدف آسیب رساندن به اشخاص یا مقامات رسمی، مجازاتی می‌بایست بپذیرد. در این صورت، می‌تواند به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از بیست میلیون ریال تا صد و پنجاه میلیون ریال یا هر دو محکوم شود.

وکیل متخصص در جرایم رایانه ای در جرم انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی باید دارای آگاهی کامل از قوانین و مقررات مربوطه باشد. آنها باید قادر باشند به بررسی شواهد و مدارک مرتبط با پرونده، انجام تحقیقات لازم و دفاع از موکل خود در دادگاه. همچنین، وکیل سایبری در مشهد باید توانایی درک و تفسیر قوانین مجازاتی مربوط به جرایم انتشار تصاویر خصوصی را داشته باشند. البته در این مباحث وکیل کیفری مشهد نیز می تواند به پرونده ورود کند.

 

دادسرای جرایم رایانه ای مشهد

دادسرای جرایم رایانه‌ای مشهد (ویژه‌ فضای مجازی و شهرسازی) یکی از دادسراهای ویژه در ایران است که به رسیدگی به پرونده‌های جرایم رایانه‌ای مربوط می‌شود. وظیفه اصلی این دادسرا، رسیدگی مقدماتی به جرایم است. با دریافت دادخواست یا گزارش مربوط به جرم رایانه‌ای، پرونده به دادسرا ارجاع داده می‌شود. در دادسرا، مقامات قضایی مانند دادستان، دادیار و بازپرس مسئول تحقیق و رسیدگی به پرونده‌ها هستند.

اگر وقوع جرم در دادسرای جرایم رایانه‌ای مشهد احراز شود، پرونده برای رسیدگی و صدور حکم به دادگاه منتقل می‌شود. در این مرحله، دادگاه صلاحیت نهایی در رسیدگی و صدور حکم را دارد.

دادسرای جرایم رایانه‌ای نیز مسئول تحقیق و رسیدگی مقدماتی به جرایمی است که در فضای مجازی رخ می‌دهد. این جرایم شامل کلاهبرداری رایانه‌ای، سرقت رایانه‌ای، توهین و سایر جرایم مشابه می‌شوند.

دادسراها در حین تحقیقات خود از ضابطین قضایی مانند پلیس کمک می‌گیرند تا بهترین و سریع‌ترین روش‌ها را برای پیشبرد تحقیقات و جمع‌آوری شواهد و مدارک بکار ببرند. همچنین، در مراحل مقدماتی، دادسرای جرایم رایانه‌ای نیز ممکن است از همکاری با پلیس فتای استفاده کند تا در تحقیقات خود پیشرفت کند.

آدرس دادسرای جرایم رایانه ای مشهد: مشهد، خیایان دانشگاه، بین ابن سینا 19 و 21، دادسرای ناحیه 7 مشهد

 

[وکیل مرتبط: وکیل خانم ]

برای درخواست مشاوره حقوقی در مشهد با وکیل، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مشاوره حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا