وکیل مشهد

وکیل طلاق در مشهد ⚡️ هزینه بهترین وکیل خوب برای طلاق 1402

در این نوشته سعی کردیم تمام موضوعاتی که ممکن است در رابطه طلاق در مشهد با وکیل و بدون وکیل، مورد نیاز شما باشد ارائه کنیم. در صورتی که سوالی دارید که به آن در این نوشته پاسخ داده نشده می‌توانید در انتهای آن از مشاورین ما بپرسید. با گروه وکلای حقوقی، کیفری و خانواده احسان حسینی همراه ما باشید.

+ انواع طلاق از نظر درخواست کننده طلاق؟

 • طلاق از طرف زن
 • طلاق از طرف مرد
 • طلاق توافقی

[ مطلب مرتبط: انواع طلاق ]

 

🔹 مراحل طلاق از طرف زن در مشهد

 • ثبت نام در سامانه تصمیم (سامانه طلاق)
 • انجام جلسات مشاوره قبل از طلاق
 • دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق زن
 • ثبت دادخواست طلاق از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

[ مطلب مرتبط: طلاق از طرف زن ]

 

🔹 مراحل طلاق از طرف مرد در مشهد

 • مراجعه به یکی از دفاتر خدمات قضایی و ارسال دادخواست طلاق صدور گواهی عدم سازش به دادگاه خانواده
 • ارجاع به داوری زن و شوهر توسط دادگاه که داور شخص متاهل و از نزدیکان اشخاص است که باید معرفی شود.
 •  پرداخت حقوق زوجه توسط زوج که شامل مهریه، نفقه، اجرت المثل، نحله و … است.
 • در صورت تشخصی عدم امکان ادامه زندگی مشترک برای زن و شوهر توسط دادگاه، گواهی عدم امکان سازش صادر می شود.
 • مراجعه به دفتر طلاق در مشهد و اجرای صیغه طلاق

[ مطلب مرتبط: طلاق از طرف مرد ]

 

🔸 طلاق از طرف مرد یا زن چقدر طول میکشد؟

مراحل طلاق از طرف زوج یا زوجه به دلیل پیچیدگی و امکان اعتراض از طرفین به درخواست طلاق می تواند سریع تر یا طولانی باشد. بطور مثال در یک طلاق از طرف زن بعد از بررسی لایحه طلاق توسط دادگاه و اعلام نتیجه، زوج تا 20 روز حق اعتراض دارد و مجدد بعد از بررسی درخواست زوج در دادگاه تجدید نظر زوجه نیز بعد از صدور حکم دادگاه نیز می تواند تا بیست روز اعتراض کند. و در طلاق از طرف مرد هم همین مورد اعتراض صدق می کند. بنابراین زمان مشخصی نمی توان ارائه داد، اما وکیل طلاق می تواند این روند را تسریع و کوتاه تر کند.

 

🔹 مراحل طلاق توافقی در مشهد

 • ثبت نام در سامانه تصمیم (سامانه طلاق)
 • دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق زن
 • ثبت دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
 • حضور در جلسه رسیدگی و صدور رای طلاق توافقی
 • حضور در دفترخانه طلاق و اجرای صیغه طلاق

[ مطلب مرتبط: طلاق توافقی ]

 

🔸 طلاق توافقی در مشهد چقدر زمان میبرد؟

مدت زمان طلاق توافقی در مشهد به چند مرحله تقسیم می شود:

 • حداقل زمان مشاوره طلاق 45 روز و حداقل 5 جلسه است.
 • از ارسال دادخواست طلاق توافقی در دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تا تا صدور رای 15 روز است.

البته با توجه به شلوغی دادگاه ها و طی مراحل مشاوره و رسیدگی زمان طلاق توافقی در مشهد بین 60 تا 90 روز ممکن است زمان ببرد. اما در بعضی از موارد وکیل طلاق مشهد می تواند این روند را تسریع کند و بین 10 تا 30 روز طلاق را بگیرد.

وکیل طلاق در مشهد
ماده 1130 قانون مدنی

+ چرا بهتر است وکیل طلاق در کنار شما باشد؟

 • وکیل در موضوع طلاق متخصص است و می تواند بهترین راهنمای شما باشد.
 • زمانی که در طلاق هستید، درگیری ذهنی دارید به همین دلیل بهتر است وکیل در کنار شما باشد تا به بهترین شکل حق شما دریافت شود.
 • عدم نیاز به حضور شما در روند دادرسی دادگاه اعم از حضور در جلسات دادگاه و اجرای رای طلاق  و انجام این مراحل طلاق توسط وکیل پایه یک دادگستری انجام می شود.

 

+ هزینه وکیل برای طلاق در مشهد

 • انجام مشاوره طلاق (هزینه جلسات مشاوره هر نفر حدود 60 هزار تومان به ازای هر جلسه)
 • ثبت دادخواست طلاق از طریق دفاتر خدمات قضایی (200 هزار تومان هزینه رسیدگی به درخواست شما که در دفتر خدمات قضایی از شما اخذ می شود)
 • ثبت طلاق در محضر (بین 500 تا 900 هزار تومان هزینه دفترخانه برای طلاق می شود)
 •  حق الوکاله وکیل طلاق خوب مشهد (که هزینه آن نسبت به تجربه و شخص وکیل دارد)

 

+ آیا دادگاه باید ضمن رای خود با توجه به شروط ضمن عقد و مندرجات سند ازدواج، تکلیف جهیزیه، مهریه، نفقه زوجه و اطفال و حمل، اجرت المثل، حضانت و ملاقات را تعیین نماید؟

با توجه به ماده ۲۹ قانون حمایت خانواده، ثبت طلاق منوط به تعیین تکلیف وضعیت مهریه زوجه، نفقه، جهیزیه، اجرت المثل ایام زندگی مشترک، حضانت فرزند، وجود یا عدم وجود حمل و… می‌باشد دادگاه در جلسه رسیدگی در خصوص موارد مرقوم از زوجه سوال می کند، در صورت پاسخ مثبت زوجه، نسبت به آن موارد رسیدگی و تعیین تکلیف خواهد نمود.

 

[ وکیل مرتبط: وکیل خانواده ]

برای درخواست مشاوره حقوقی در مشهد با وکیل، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مشاوره حقوقی

نوشته های مشابه

10 دیدگاه

 1. سلام بنده 4 سال هست در دادگاه با همسرم مشکل خانوادگی داریم و مهریه بنده اقساط شده بود که تقریبا ۱۳ تا سکه دادم و نیم عشر همه رو پرداخت کردم که جید با ایشان توافقی جدا شدیم اولا باید نیم عشر اجرای باید بدم و تعداد سکه ۱۱۴ تا و همسرم دوشزه بودنند باید نیم عشر رو پرداخت کنم؟

  1. باسلام و احترام
   اگر محکوم در مدت 10 روز طلب خودش را پرداخت کند نیم عشر تعلق نمی گیرد.

 2. وقت بخیر ، زوجه مطالبه مهریه کرده و دادگاه به عنوان پیش قسط 7 عدد سکه تعیین کرده و رای قطعی شده، بنده به هیچ عنوان توان پرداخت این تعداد را ندارم، بهترین راهکار از نظر شما چیست؟ آیا تعدیل را قبول می کنند؟

  1. باسلام
   می‌توانید دادخواست تعدیل دهید.

 3. سلام چندین سال پیش دادخواست استردادجهزیه دادم بانضمام پیوست لیست سیاهه. که ادامه ندادم پرونده رو پیگیری نکردم. حال اومدم یه لیست کامل از جهیزیم تهیه کردم با امضای چندین شهود و دادخواست استرداد جهزیه دادم. وکیل زوج گفت که این خانم دروغ میگه و لوازمهاش، همون چندتکه مختصره که چندسال پیش، پیوست دادخواستش کرده بوده و این لیست جدید که چندین برابراون لیست لوازم داخلش، قیدکرده قابل قبول نیست. حال آیا قاضی به نفع زوج رای می‌ده و محکومش، می‌کنه و تحویل یا پرداخت جهزیه طبق لیست سیاهه چندسال قبل؟ یااینکه بنفع من رای می‌ده ومحکومش، می‌کنه به پردلخت یاتحویل جهزیم طبق لیست سیاهه‌ای که جدیدا ارائه دادم و دردادخواستم آوردم؟

  1. باسلام و احترام
   باتوجه به اینکه لیست در دعوی اول و دوم با هم تفاوت پیدا کرده است لذا برای اثبات لیست مازاد نیاز به دلیل و مدارک مثل فاکتور خرید دارید.

 4. سلام همسرم برگه هایی اعم از اقرار به اخذ مهریه و اجازه ازدواج دوم و اثرار به اسقاط حقوقات مالی تنظیم کرده که من در دفترخانه امضا کنم و در قبالش به من حق طلاق مدت دار ۶ ماهه بدهد. اگر در آن اسناد قید شود که در ازای حق طلاق بخشیدم متعاقبا میتواند در هر یک از مراحل طلاق مانعم شود؟

  1. باسلام
   برای اینکه به مشکلی نخورید در ابتدا پیشنهاد می کنم با وکیل مشورت نمایید ثانیا وکالت در طلاق بلاعزل اخذ کنید.

 5. سلام رای مهریه 125 سکه صادر شد. اجرائیه صادر گردید. اعسار مهریه با ۴ سکه پیش و ۸ ماهی یک سکه در بدوی صادر شد. اعتراض کردم و در تجدید نظر پیش یک سکه و هر ۱5 ماه یک سکه تائید شد. اکنون بعد از دو ماه یک ابلاغیه برای بنده آمده از اجرای احکام که در آن نوشته شما محکوم به پرداخت ۲۰۰ سکه هستید و تا ۱۰ روز وقت دارید یا پرداخت کنید یا مالی معرفی کنید و یا اعسار بزنید. الان دقیقا باید چه اتفاقی بیفتد؟
  پس اون رای تجدید نظر که دوماه پیش قطعی شد و یک سکه پیش بود هر ۱5 ماه ۱ سکه چی شد؟

  1. باسلام
   طی یک لایحه خطاب به اجرای احکام در مورد آخرین وضعیت اعسار خود (موافقت با اعسار) توضیح داده و آرای مرحله بدوی و تجدید نظر را نیز ضمیمه کرده و از طریق دفتر خدمات قضایی ارسال نمایید. و همزمان به صورت حضوری به واحد اجرای احکام مراجعه کرده و شرایط را توضیح دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا