وکیل مشهد

وکیل کیفری مشهد

وکیل کیفری وکیلی است که دارای پروانه وکالت دادگستری می‌باشد که در زمینه‌ی دعاوی کیفری فعالیت می‌کند. وظایف این وکیل کیفری در مشهد شامل نیابت در محاکم قضایی به منظور طرح دعواهای کیفری می‌شود. هزینه‌ وکالت وکیل متخصص کیفری که بهترین وکیل مشهد است بسته به توافق با موکل و تعرفه مصوب می‌باشد. با توجه به اینکه پرونده‌های کیفری پیچیده و حساس هستند، افراد در صورت روبرو شدن با جرایم و موضوعات کیفری، بهتر است که از بهترین وکیل کیفری مجرب و ماهری مانند حسینی استفاده کنند. قبل از انتخاب وکیل کارکشته کیفری مشهد، موکلین بهتر است از مشاوره حقوقی تلفنی استفاده کنند.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

وکیل کیفری کیست؟

وکیل کیفری، به اشخاص دارای پروانه وکالت دادگستری گفته می‌شود که مسئولیت نیابت از موکلان در دعاوی کیفری را بر عهده دارند. برای این منظور، بهترین وکیل کیفری مشهد باید دارای تحصیلات حقوقی، قبولی در آزمون وکالت، گذراندن دوره کارآموزی و قبولی در آزمون‌هایی نظیر آزمون اختبار باشد. وظایف وکیل متخصص کیفری شامل نیابت از موکل در دادگاه‌ کیفری، تهیه و ارایه مدارک و شواهد مورد نیاز در پرونده، دفاع از موکلان در دادگاه و تلاش برای کاهش مجازات‌های احتمالی آن‌ها است.

جرایم کیفری چیست؟

جرایم کیفری به دلیل مخالفت با قانون و نظام عدالت جامعه مورد مجازات قرار می‌گیرند. این جرایم می‌توانند شامل اعمالی مانند قتل، دزدی، تجاوز، تخریب اموال، قاچاق مواد مخدر و غیره باشند. در حقیقت، هر فعل یا ترک فعلی که به طور صریح توسط قانونگذار مجازات قرار داده شده باشد، به عنوان یک جرم کیفری در نظر گرفته می‌شود.

به طور کلی، جرایم کیفری به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم می‌شوند. در دسته عمومی، جرایمی که بر اساس ضرر و زیانی که به جامعه وارد می‌کنند، مورد مجازات قرار می‌گیرند. در این حالت، شاکی لازم نیست حتما شخص مجروح باشد، بلکه جامعه به عنوان یک تمامیت تحت تأثیر این جرایم قرار می‌گیرد و مراجع قضایی مسئول رسیدگی به آن‌ها هستند.

اما در دسته خصوصی، فرد مجروح باید شاکی باشد تا مراجع قضایی بتوانند در این مورد رسیدگی کنند. در این حالت، شخص مجروح می‌تواند از خدمات وکیل کیفری متخصص استفاده کند تا حقوق خود را دفاع کند و در صورت لزوم شکایت کند.

در نتیجه، جرایم کیفری به عنوان یکی از مهمترین مسائل حقوقی در هر جامعه، نیازمند رعایت قوانین و مقررات مربوطه است تا به حفظ نظم و امنیت جامعه کمک کند. به همین دلیل، وجود وکیل کیفری متخصص برای دفاع از حقوق افراد متهم به جرایم کیفری یا مجروحین این جرایم، بسیار ضروری است.

وکیل کیفری در مشهد

وظایف وکیل کیفری چیست؟

اولین وظیفه وکیل کیفری انعقاد قرارداد وکالت با موکل و ارائه یک نسخه از قرارداد به موکل است. در ادامه انجام امور مربوط به پرونده موکل، صرفا در حیطه اختیاراتی که موکل به وکیل اعطا کرده است، به عنوان مثال ثبت شکاییه، تجدیدنظر، واخواهی، فرجام خواهی و اعاده دادرسی، نسبت به دادنامه کیفری و آرای صادره از محاکم در خصوص موضوع پرونده، ادعای جعل، انکار و تردید، نسبت به اسناد ارائه شده توسط طرف مقابل دعوا، تقاضای کارشناس و تعیین مصدق و کارشناس، انجام مصالحه و شرکت در جلسات رسیدگی به نیابت از موکل.

به طور کلی، وکیل دعاوی کیفری باید به دقت پرونده موکل خود را بررسی کند، از شواهد و مستندات مربوط به پرونده استفاده نماید و برای دفاع از موکل در مقابل مراجع قضایی و دادگاه، استدلال مناسب و صحیحی مطرح کند. همچنین بهترین وکیل کیفری در مشهد باید به موقع و به طور منظم با موکل خود ارتباط برقرار کند و از وضعیت پرونده او به روز باشد.

هزینه وکیل کیفری

هزینه وکیل کیفری بر اساس آیین نامه تعرفه مصوب سالانه قوه قضاییه تعیین می‌شود. در صورتی که طرفین پرونده، توافقی در مورد هزینه وکالت برقرار نکنند، هزینه وکیل به موجب تعرفه مصوب، محاسبه خواهد شد. در این زمینه، هزینه وکیل کیفری بر اساس جدول مشخص شده در آیین نامه تعرفه مصوب، متفاوت است و بر اساس نوع جرم و دادگاه مربوطه تعیین می‌شود.

هزینه وکیل متخصص کیفری برای جرایم مستوجب مجازات‌های سنگین‌تر، بیشتر است و در صورتی که پرونده در دادگاه‌های بالاتری مانند دادگاه انقلاب، نظامی و یا دادگاه بدوی رسیدگی شود، هزینه وکیل امور کیفری بیشتر می‌شود. همچنین، هزینه وکیل کیفری در صورت تحقیق در دادسرا، دادگاه بدوی و یا تجدیدنظر، به طور متفاوت محاسبه می‌شود. در مجموع، هزینه وکیل کیفری بر اساس آیین نامه تعرفه مصوب، متفاوت است و باید در هنگام انتخاب وکیل کیفری، به این موضوع توجه شود.

وکیل معاضدتی در امور کیفری

وکیل معاضدتی در امور کیفری نیز مانند وکلای دیگر، برای ارائه خدمات حقوقی به موکلان خود مشغول به کار است. با این حال، وکیل معاضدتی به عنوان وکیلی که با ارجاع کانون وکلای دادگستری، وکالت شخصی را که ناتوان از پرداخت حق الوکاله می‌باشد، به عهده می‌گیرد، فعالیت می‌کند. بنابراین، وکیل معاضدتی برای افرادی است که توانایی پرداخت حق الوکاله را ندارند و در صورت نیاز به خدمات حقوقی، به عنوان وکیلشان به دادگاه‌ها مراجعه می‌کند.

وکیل معاضدتی همانند وکیلان دیگر، باید دارای پروانه وکالت معتبر باشد و به موجب ماده 46 آیین نامه لایحه قانونی استقلال وکلا، کارآموزان وکالت از انجام وکالت معاضدتی ممنوع هستند. همچنین، هر وکیل دادگستری موظف است حداقل در سال سه پرونده وکالت معاضدتی را به عهده بگیرد.

در کشور ایران، وکیل معاضدتی در قانون توسط قانونگذار پیش‌بینی شده است تا به افرادی که توانایی پرداخت حق الوکاله را ندارند، امکان دسترسی به خدمات حقوقی را فراهم کند و از حقوق اساسی و اولیه شهروندان برای دسترسی به عدالت بهره‌مند شوند. به همین دلیل، پیش‌بینی قانونی برای وکیل معاضدتی در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

در کل، وکیل معاضدتی در امور کیفری برای افرادی که توانایی پرداخت حق الوکاله را ندارند، به عنوان وکیلشان به دادگاه‌ها مراجعه می‌کند و از حقوق اساسی و اولیه شهروندان برای دسترسی به عدالت بهره‌مند می‌شود.

وکیل تسخیری در آیین دادرسی کیفری

در قانون آیین دادرسی کیفری ایران، وکیل تسخیری یا وکیل تعیینی، به وکیلی گفته می‌شود که توسط دادسرا یا دادگاه به عنوان وکیل متهم تعیین می‌شود. این حق برای متهمانی که از تعیین وکیل خود امتناع کرده‌اند یا وکیل خود را انتخاب نکرده‌اند، ایجاد شده است. همچنین، در صورتی که متهم به علت عدم تمکن مالی، قادر به پرداخت هزینه وکالت نباشد، نیز می‌تواند از این حق استفاده کند.

در قوانین آیین دادرسی کیفری ایران، شرایط و مداخله وکیل تسخیری به صراحت تعریف شده است. به عنوان مثال، در ماده 190 قانون آیین دادرسی کیفری ایران، ذکر شده است که در جرائمی که مجازات آن‌ها شامل حبس یا مرگ است، متهم حتماً باید وکیل داشته باشد و در صورتی که وکیل خود را انتخاب نکند، وکیل تسخیری توسط دادسرا یا دادگاه به او تعیین می‌شود (همچنین در مواد دیگر همچون تبصره 2 ماده 13، تبصره 2 ماده 190، ماده 347 و تبصره آن، ماده 348 و تبصره‌های آن، مواد 349، 384 و 415 به صراحت درباره وکیل تسخیری سخن گفته است).

همچنین، در مواردی که متهم از انتخاب وکیل تعیینی امتناع یا ولی یا سرپرست قانونی طفل یا مجنون از تعیین وکیل خوداری کرده باشد، دادسرا یا دادگاه نیز می‌توانند وکیل تسخیری را برای متهم تعیین کنند. در این صورت، وکیل تسخیری حق دارد تمامی مدارک و اسناد مرتبط با پرونده را دریافت کند و در دفاع از حقوق متهم به عنوان وکیل او شرکت کند.

شماره وکیل کیفری

شماره وکیل کیفری، به عنوان یک راه دسترسی سریع و آسان به خدمات حقوقی در موضوعات کیفری، بسیار مهم است. داشتن شماره وکیل کیفری، به افراد کمک می‌کند تا در صورت مواجه شدن با موضوعات کیفری، ابتدا از مشاوره و مشورت وکیل به صورت تلفنی، بهره برد و در صورت تمایل، برای اعطای وکالت و سپردن اقدامات حقوقی در راستای پرونده، به صورت حضوری، به وکیل، مراجعه کرد و با پرداخت هزینه، اقدام به انعقاد قرارداد وکالت نماید.

شماره وکیل کیفری 09157791349 است که به عنوان شماره تلفن وکیل در مشهد، قابل دسترسی است. همچنین، استفاده از سایت حقوقی احسان حسینی نیز، یک راه دیگر برای دسترسی به شماره وکیل کیفری است. به این ترتیب، علاقمندان به خدمات حقوقی در موضوعات کیفری، می‌توانند به سادگی و با دسترسی به شماره وکیل، نیازهای حقوقی خود را رفع کنند.

از دیگر راه‌های دسترسی به خدمات وکیل کیفری، وکیل تلفنی است که به شخصی اطلاق می‌گردد که با داشتن پروانه وکالت دادگستری، به صورت قانونی و از طریق تلفن، نسبت به مشاوره در خصوص امور حقوقی و کیفری، اقدام می‌کند. با استفاده از وکیل تلفنی، افراد می‌توانند به سرعت و به صورت آسان، به مشاوره و راهنمایی در خصوص موضوعات کیفری دست یابند.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

 

مشاوره حقوقی

+ پرسش: بنده را با ۴۰ عدد فشنگ جنگی غیرمجاز که مربوط به سلاح کلاشینکف هست گرفتند و بهم ۲سال حبس تعلیقی دادن. آیا سابقه کیفری محسوب میشه؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: با توجه به اینکه دعوای اعلام بطلان مبایعه‌نامه به دلیل صوری بودن و استناد قاضی به پرونده کیفری سابق، حکم به رد دعوای خواهان صادر و با اعتراض به تجدیدنظر ارجاع و با تبادل لوایح از طرف خواندگان به دادگاه تجدیدنظر ارسال گردیده و در روند پیگیری پرونده وقت نظارت دفتری به یک ماه آینده ثبت گردیده است، آیا در صورتی که قاضی تجدیدنظر در خصوص پرونده کیفری و اسناد و مدارک معارض خواندگان در پرونده مطلع شود، در خصوص سند معارض امکان رسیدگی دارد؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: در صورتی که نسبت به کسی دعوای حقوقی مطرح کرده باشیم و در طی رسیدگی به این پرونده، خوانده به دلیل محکومیت در پرونده کیفری دیگری توسط یک شاکی دیگری محکوم شده و به زندان منتقل شود و در پرونده حقوقی خودمان نیز محکوم مالی شود و سپس برایش قرار جلب صادر شود، از آنجا که آن شخص خوانده قبلا به دلیل پرونده دیگری در زندان حبس شده است، ما چطور می‌توانیم قرار جلب را اجرا کنیم؟ آیا باید به زندانی که شخص در آن زندانی است مراجعه کنیم تا به محض اتمام زمان حبس، قرار جلب مربوط به پرونده ما را ترتیب اثر دهند یا خیر؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: بردار زنم با چند ارازل ریختن و به شدت با اجسام سخت بنده را مجروح کردند که پرونده شده و در حال بررسی است. می‌توانم عدم تامین جانی بگیرم و منزل خود را به شهرستان ببرم؟ چون آن‌ها تهران هستند و مدام در حال تهدید کردن من.


– پاسخ: 0

+ پرسش: پدرم ماشین خود را به نام عروس دوم خود کرده ولی اون خانم ماشین را در اختیار من که برادر شوهر کوچک هستم قرار داده برای انجام کارهای روزمره پدرم. حالا بعد از ۴سال که اون خانم با همسر خود به مشکل خانوادگی برخوردند و مهریه رو اجرا گذاشته، یک روز که من جلوی درب منزل بودم و داخل ماشین وسایل شخصی ازجمله تلویزیون برادرم داخلش بود با برادرانش با قفل فرمان حمله کردند ماشین را بگیرند. بعد از چند ساعت که خودش دیگر در صحنه نبود، من حرکت کردم و برادرانش خود را روی کاپوت پرت کرده و از سمت دیگر خود را به پایین پرتاب کردند. شکایت ثبت کرده من ماشینش را دزدیم و به برادرانش زدم و فرار کردم. میشه ثابت کرد قصد باج گیری وسایل را داشتند؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: در پرونده‌ای که موضوع شکایت ضرب‌وجرح است، اگر مشخص شود که یکی از طرفین که خودش هم کتک خورده برای دفاع از خود طرف دیگر را کتک زده، آیا به پرداخت دیه محکوم می‌شود؟ لازم به ذکره که فرد مقابل قبلا هم وی را کتک زده و شکایت شده و رای هم به نفعش صادر شده.


– پاسخ: 0

+ پرسش: می‌خواستم بدونم اگر کسی ثنا نداشته باشه و در خصوص شکایت و… یا براش پیامک میاد که بره ثنا ثبت نام کنه و یا باهاش تماس می‌گیرن و یا درب منزل به صورت فیزیکی پست میشه و یا به شکل غیابی رای صادر شده که با سامانه الکترونیک قابل‌ دیدن هست؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: بنده شکایتی کردم مبنی بر ضرب‌وجرح با چاقو که منع تعقیب خورد و الان از اون شخصی که تبرئه شده دو حکم دارم، به جز اون جدا که بابت تهدید در یک شعبه محکوم به ۷۴ضربه شلاق شده و شلاقش رو هم خورده و یک شعبه دیگر بابت درگیری هست که محکوم به ۳درصد دیه شده. حالا الان این دو حکمی که من دارم و ادله جدید هستند، می‌تونن کمکی کنن برای محکوم کردنش در پرونده‌ای که منع تعقیب خورده؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: بنده داگر شخصی در ایران مرتکب هر جرمی بشه مثل کلاهبرداری یا تحصیل مال نامشروع، جعل و هر جرمی با هر درجه‌ای و قبل از شکایت از متهم و یا بعد از شکایت، متهم تابعیت ایران رو ترک کنه و تابعیت یا شهروندی کشور دیگه رو اخذ کنه، فرقشون رو نمی‌دونم، یعنی بره شهروند یک کشور دیگه بشه و تابعیت اون کشور رو اخذ کنه، دیگه نمیشه هیچ رقمه مجرم رو مستردش کرد به ایران؟ حتی با معاهدات استرداد و غیره و مجازاتش کرد؟ مثلا زندانیش کرد و پول رو شاکی یا شاکیان پس بگیرن؟ یا نمیشه در همون کشور مجرم رو به هر طریقی مجازاتش کرد؟ یعنی زندانیش کرد و شکات بتونن پولشون رو پس بگیرن؟ اگر نمیشه مجرم رو به هیچ طریقی مجازات کرد، آیا ممکنه قوانین کشورها تغییر کنه و مجرم رو که شهروند اون کشور شده و تابعیتش رو داره تحویل ایران بدن؟، شخصی را به رفع تصرف جاده عبوری محکوم کرده‌ام و حکم نیز با بتن‌ریزی در دیواره‌های جاده با هزینه خودم و در حضور مامور اجرای احکام و کلانتری اجرا گردید. الان متهم مجددا بتن‌ها را تخریب نموده و راه را مجددا تصرف نموده است. مجازات نامبرده طبق قانون کاهش مجازات تعزیری چند ماه حبس می‌باشد؟ آیا مجازات نامبرده حبس است یا جزای نقدی؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: بنده سال ۹۸ از یک نفر ۵۰۰ میلیون پول گرفتم در عوض وکالتنامه مغازه‌م رو به اسمش زدم. سال ۱۴۰۰ با ایشون تسویه حساب و وکالتنامه رو فسخ کردیم. بنده در سال ۱۴۰۲ درگیر یک سری مشکلات شدم، ایشون که قبلا باهاش دوست و آشنا شدم کمک می‌کردند برای حل مشکلاتم. ایشون برج ۸ ۱۴۰۲ یک برگه A۴ که من سفید امضا کردم برای یک صلحنامه که قرار بود برام بنویسه، اومده یک موضوع مبایعه‌نامه به تاریخ سال ۹۸ به صورت تایپ شده نوشته روی برگه سفید امضای من و ادعا دارن که مغازه برای ایشون هست. در متن مبایعه‌نامه همون تاریخ وکالتنامه سال ۹۸ رو نوشتند و اینکه ادعا کردند در متن همون سفید امضا که این مغازه رو در ازای سه میلیارد و نیم در سال ۹۸ از من خریدن در حالی که من در همون تاریخ دو ماه قبلش این مغازه رو از شهرداری به قیمت ۳۰۰ میلیون خریدم. من باید چه کاری انجام بدم در قبال این شخص و توضیح اینکه ایشون سردفتری دارند و سال ۱۴۰۰ به جرم جعل اسناد به شش سال حبس محکوم شدند.


– پاسخ: 0

+ پرسش: اگر شخصی در ایران مرتکب هر جرمی بشه مثل کلاهبرداری یا تحصیل مال نامشروع، جعل و هر جرمی با هر درجه‌ای و قبل از شکایت از متهم و یا بعد از شکایت، متهم تابعیت ایران رو ترک کنه و تابعیت یا شهروندی کشور دیگه رو اخذ کنه، فرقشون رو نمی‌دونم، یعنی بره شهروند یک کشور دیگه بشه و تابعیت اون کشور رو اخذ کنه، دیگه نمیشه هیچ رقمه مجرم رو مستردش کرد به ایران؟ حتی با معاهدات استرداد و غیره و مجازاتش کرد؟ مثلا زندانیش کرد و پول رو شاکی یا شاکیان پس بگیرن؟ یا نمیشه در همون کشور مجرم رو به هر طریقی مجازاتش کرد؟ یعنی زندانیش کرد و شکات بتونن پولشون رو پس بگیرن؟ اگر نمیشه مجرم رو به هیچ طریقی مجازات کرد، آیا ممکنه قوانین کشورها تغییر کنه و مجرم رو که شهروند اون کشور شده و تابعیتش رو داره تحویل ایران بدن؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: در یک معامله ملکی، فروشنده شکایت جعل امضا مبایعه‌نامه و استفاده از سند مجهول کرد که بعد از کارشناسی‌های یک نفره و سه نفره مشخص شد که امضا خودش است و دادگاه هم رای قطعی داد که امضا اصالت دارد. حالا پس از یک سال دوباره می‌تواند در مورد جعلیت همان مبایعه‌نامه مثلا در مورد شماره چک‌ها شکایت کند؟ در ضمن مبایعه‌نامه دست‌نویس نیست و به صورت چاپی و چهاربرگی است.


– پاسخ: 0

+ پرسش: حکم جلب کسی رو داشتم تا یک‌دفعه اتفاقی پیداش کردم. سرباز دم درب بهم گفت چند روز از تاریخش گذشته برو اصلاحش کن، رفتم شعبه گفتن باید نوبت بگیری، گفتم نوبت غرای یک ماه دیگه‌ست، این دوباره فرار می‌کنه. خلاصه همکاری نکردن برای تمدید. این چند روز بدون نوبت، دوباره اومدم کلانتری. نگاهش کرد بهم گفت فقط ۱ باید ۲ بشه تا بتونیم جلبش کنیم. ما هم با خودکار مشکی یک دندونه به یک اضافه کردیم شد ۲، تا این تاریخ چند روز عقب افتادگی اصلاح بشه و افسر هم متوجه نشد. خلاصه جلبش کردیم بردمش زندان. چون مجبور بودم حدود ۷ ماه متواری بود و نمی‌شد فرصت رو از دست بدم. حالا می‌خوام بدونم اگر متوجه بشن که یک دندونه به تاریخ اضافه کردیم تا متهم رو بگیریم مجازاتش برای من چیه؟


– پاسخ: 0

+ پرسش:  اگر شخصی مثلا بابت تهدید یکبار محکوم قطعی شده و ازش دوباره ۴ ماه بعد به عنوان تهدید و توهین شکایت بشه و کیفرخواست صادر بشه، آیا ماده ۱۳۷ تکرار جرم شامل ایشان می‌شود یا خیر؟ چون هر دو جرایم ارتکابی درجه ۶ می‌شوند. یا باید مثلا دو سال از قطعیت حکم اول بگذره تا تکرار جرم شامل ایشان شود؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: من یک بدهی به کسی داشتم، رسید دومیلیارد و هفتصد تومنی دستش داشتم ولی بدهیم این نبود و خیلی کمتر بوده. جلسه دادگاه من نرفتم، حکم به نفع طرف مقابل آمد، بعد اعتراض زدم باید پول واریز می‌کردم، نداشتم. حالا اجرائیه تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ صادر شده اعسار هم نزدم. راهی هست برای باطل کردن حکم جلب؟


– پاسخ: 0

+ پرسش:  بنده دیشب با کسی که یک سال پیش محکومش کردم به ایراد صدمه بدنی عمدی درگیر شدیم و روی بنده شمشیر کشید و گذاشت روی گلویم و به زور گفت هرچی داخل حساب بانکیت داری می‌خوام. گفتم کارت همرام نیست و من رو گشت نبود، گفت کارت به کارت کن، من مقاومت می‌کردم که ناگهان کسی که همراهش بود یک چاقو کشید روی دستم، من هم خیلی ترسیده بودم مجبور شدم دو میلیون براش کارت به کارت کنم. البته به نام خودش بود کارت، یکم بنده را کتک زدند و فرار کردند تا مامور بیاید. بنده گزارش پلیس دارم با پرونده بیمارستان و فیش واریزی ولی متاسقانه شاهدی ندارم، مدرکم همین سه تا می‌باشد. به چه اتهام‌هایی شکایت کنم؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: من چگونه می‌توانم از شخصی به عنوان جعل و استفاده از سند مجعول کپی وکالتنامه جعلی شکایت بکنم که در وکالتنامه نه وکیل هست نه موکل و در هنگام سپردن آن وکالتنامه که کپی بوده خودش نیامده و شخص ناشناس فرستاده و کپی وکالتنامه جعلی را بهم داده و در زمانی که کپی وکالت هم بهم داده هیچ شاهد و گواهی نداشتم. آیا من می‌تونم به عنوان جعل و استفاده از سند مجعول شکایت بکنم؟ چگونه باید اثبات کنم که ایشان اون وکالتنامه را برام فرستاده و آیا کپی وکالتنامه جعل محسوب می‌گردد که من شکایت کنم؟


– پاسخ: 0

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

27 دیدگاه

 1. سلام اگر شهادت کذب اثبات بشه قاضی میتونه حبس و جزای نقدی صادرکند. مجازات شهادت کذب ۳ماه تا۲سال حبس و جزای نقدی ۲۵۰۰تا ۱۰میلیون…حالا قاضی میتونه دوتا را اعمال کند یا نه فقط حق دارد جزای نقدی یا حبس اعمال کند؟

  1. باسلام و احترام
   هر کس در دادگاه نزد مقامات رسمی شهادت دروغ بدهد به سه ماه و یک روز تا دو سال حبس و یا به ۲۵/۰۰۰/۰۰۰ تا ۱۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جزای نقدی محکوم خواهد شد. و یکی از این دو مجازات جزای نقدی و حبس صورت می گیرد.

 2. سلام بازپرس در جرایم تعزیری پس از اتمام تحقیقات تا چه مدت می‌تواند صدور قرار نهایی را به تعویق اندازد؟ آیا از زمان اتمام تحقیقات تا صدور قرار نهایی موعد مشخصی تعریف شده یا خیر؟ بطور مثال مواجهه حضوری صورت گرفته و شهادت شهود استماع شده و آخرین دفاع از متهم نیز اخذ شده باشد تا چه مدتی بازپرس می‌تواند پرونده را بلاتکلیف نگهداشته و از صدور قرار نهایی خودداری نماید؟

  1. پس از انجام تحقیقات لازم و اعلام کفایت و ختم تحقیقات، بازپرس مکلف است به صورت مستدل و مستند، عقیده خود را حداکثر ظرف پنج روز در قالب قرار مناسب، اعلام کند.

 3. سلام .من در فروش یک ملک که البته سند قطعی داشتم به ناحق محکوم کیفری به فروش مال غیر شدم. حبس رفتم و ثمن معامله را در سال 1398 به خریدار جاهل پرداخت کردم. اما ایشان همچنان از تحویل ملک به مالک حقیقی خودداری کرده و در کش و قوس حقوقی هستند. خریدار من هنوز برای گرفتن خسارت کاهش ارزش ثمن (قیمت روز ملک)، اقدام نکردن. سوالم اینه خونه از اون موقع که من رد ثمن کردم مطابق حکم کیفری خیلی گرون شده. اگه ایشون چند سال دیگه برای گرفتن خسارت کاهش ارزش ثمن شکایت کنه، من به قیمت ملک در زمانی که ثمن رو پس دادم محکوم می‌شم یا قیمت روز؟ چون ایشون خودش اقدام نمی‌کنه و این پول ثمن از سال 1399 بهش عودت داده شده.

 4. هفت سال پیش یک واحد مبایعه نامه‌ای با دو پارکینگ خریدم بعداز هفت امسال فروشنده موفق به اخذ پایان کار و سند تک برگ شده ولی به واحد من یک پارکینگ داده و حالا حاضر به انتقال دو پارکینگ بمن نیست و فقط شرط انتقال آپارتمان با یک پارکینگ موافق است یا وجه پارکینگ دوم پرداخت کنم؟ آیا می توانم بجرم انتقال مال غیر از ایشان شکایت کیفری کنم؟

  1. باسلام
   باید دادخواست الزام به انجام تعهدات مطابق قرار داد فی مابین مطرح کنید و امکان شکایت کیفری وجود ندارد.

 5. با سلام، در حالتی که دقیقا نمی‌دونیم موضوع شکایت کیفری رو چی باید نوشت، آیا اینکه به عنوان مثال بنویسیم تهمت، افترا و هر عنوان یا عناوین دیگری که به تشخیص مقامات قضایی جرم می‌باشد، به شکوائیه رسیدگی درستی میشه؟

  1. سلام
   عنوان اتهامی که در کیفرخواست ذکر می‌شود، مانع از تعیین عنوان صحیح قانونی توسط دادگاه نیست. در صورتی که مجموع اعمال ارتکابی متهم در نتیجه تحقیقات دادسرا روشن باشد و دادگاه فقط عنوان اتهام را نادرست تشخیص دهد، مکلف است اتهام جدید را به متهم تفهیم، تا از اتهام انتسابی مطابق مقررات دفاع کند و سپس مبادرت به صدور رای نماید.

 6. سلام، در پرونده فروش ما‌ل‌غیر که متهم در بدوی محکوم شد و اعتراض زد رفت تجدیدنظر، حالا بعد از ثبت شدن و حدود دو هفته بعد در روند کار همچین چیزی نوشته شده است:” در تاریخ ۱۴۰۳/۰۱/06 به شماره ……… قرار نهایی صادر شد.” نشانه‌ی محکومیت است یا برائت؟

 7. سلام، بنده شکایتی کردم بابت افترا، تهدید، ضرب‌وجرح و توهین که در شورای حل اختلاف رضایت ندادم. پیام عدم حصول سازش از شورا در سامانه ابلاغ یک‌ماه پیش اومد که پرونده به مراجع ذیصلاح ارجاع بشه. الان بنا به دلایلی می‌خوام تقاضای ترک تعقیب کنم، کجا باید اقدام کنم!؟

  1. سلام
   لایحه ترک تعقیب از طریق دفتر خدمات قضایی ارسال کنید.

 8. سلام. یک نفر با چوب زده بود به سر بنده که پزشکی قانونی تاید کرد، حکم هم گرفتم اجرا شد و دیه پرداخت کرد، اما الان اعصاب من به خاطر ضربه با چوب بهم می‌ریزه. می‌تونم دوباره برای اعصابم شکایت کنم؟

  1. سلام
   باید بتوانید رابطه سببیت بین ضربه و مشکلات روانی حادث احراز شود.

 9. آیا می‌توانم از زنی که در همسایگی ما بوده و بنا به ادعای خودش عاشق من بوده به صورتی که با گرفتن طلسم و جادو برای همسرم او را تبدیل به یک زن توهمی نموده و مرا پیش او تبدیل به هیولای نجس کرده شکایت کنم؟ به استناد پیامک‌هایی که ایشان برای من فرستاده که پر از فحاشی به من و خانواده‌ام هست و در یکی از پیامک‌هاش به صراحت نوشته که برای زنت چنان طلسمی گرفتم که در اقیانوس هم خودش رو بشوره اثرش از بین نمی‌ره.

 10. من زمینی دارم که همسایه بدون اجازه من لوله‌گذاری کرده و خاکریزی کرده بود، من هم کارگر آوردم و لوله‌ها رو پی کنی کردم و گذاشتم بیرون. حالا علیه من شکایت شده، چکار کنم؟

 11. سلام
  دادخواست تجدیدنظر کیفری ارسال نمودم، جلسه رسیدگی تعیین نشده. امکان ارسال لایحه جهت تکمیل دلایل مطرح شده در دادخواست تجدیدنظر هست یا خیر؟

 12. سلام
  خواستم ببینم کسی اگر صرفا کدملی و نام و نام خانوادگی بنده را داشته باشد (البته بدون داشتن کارت ملی و شناسنامه) می‌تواند با آن مرتکب جرم شود؟

 13. سلام خدمت وکیل محترم ، بنده با برادر همسایمون دوسالی هست که مشکل داریم و مجبور شدم چند بار از ایشون شکایت کنم و ایشون رو هم محکوم کنم. آیا می‌توانم حکمی چیزی بگیرم از ایشون که نزدیک بنده نشن یا دیگه مشکلی نتونن درست کنن؟ موارد محکومیت به شرح ذیل است؛ محکومیت در اتهام تهدید با ۷۴ضربه شلاق – توهین و افترا ۷میلیون – ضرب‌وجرح عمدی سه درصد دیه کامل انسان.

 14. سلام در یک پرونده ۵ شاکی بودیم که قاضی به دلیل سفارش یک شخص، متهم رو بدون سند آزاد کرد و گفت من صلاح دیدم این کار رو بکنم. حالا هم کسی به متهم دسترسی نداره. یکی از ما ۵ نفر شکایت انتظامی از قاضی پرونده کرد و تونسته در دادگاه انتظامی محکوم قطعیش کنه. حالا همون طرف می‌خواد بابت خسارتش شکایت ضرر و زیان کنه به استناد پرونده انتظامی.می‌خوام بدونم چون پرونده ۵ نفرمون یکی بوده و شماره پرونده کیفری هم یکی هست، باقی ۴ نفر می‌تونن به استناد رای اون یک نفر در دادگاه انتظامی شکایت خسارت به خاطر سند نگرفتن بکنن یا فقط همون یک نفر امکان دریافت خسارت داره؟ اگر می‌تونیم شکایت کنیم، خوانده رو دولت باید قرار بدیم یا قاضی یا صندوق دادگاه؟

 15. سلام
  اگر معلمی دانش‌آموزی را مجبور به اصلاح سر از ته بنماید، البته خودش اقدام به اصلاح دانش آموز نکرده است، آیا مطابق ماده ۵۷۶ قانون مجازات ۹۲ محکوم به پرداخت دیه یا ارش می‌شود؟

 16. سلام دخترم ۱7 ساله با شوهرش اختلاف داشت، دخترم را به کارهای خلاف تشویق کرد. پرونده کیفری براش درست کرد و دخترم را مجبور کرد مهریه‌اش را ابرا کند. دخترم تحمل نکرد و خودسوزی کرد و یک دست خط نوشته به خاطر کارهای شوهرم خودم رو کشتم. الان من چه شکایاتی می‌تونم علیه شوهر دخترم مطرح کنم؟ آیا می‌تونم سند ابرا مهریه را باطل کنم؟ در کل چه اقدامی علیه ایشون می‌تونم انجام بدم چون عامل اصلی خودسوزی دخترم شوهرش بود.

 17. با سلام، از چند مامور انتظامی به دلیل اجرا نکردن دستورات دادستان در سازمان قضایی شکایت کردم. بعد از حدود یکسال قرار عدم صلاحیت زدند و پرونده مختومه شده و به دادسرای عمومی ارسال نکردند. برای عدم صلاحیت باید شکایت مجدد کنیم؟

 18. سلام همسرم تقاضای طلاق به علت عسروحرج کرده و بعد از آن ابلاغیه در خصوص مراجعه به پزشکی قانونی برایم صادر شده. پزشکی قانونی چگونه تست اعتیاد می‌گیرد؟ آیا مصرف متادون نیز تست می‌شود؟

 19. سلام، در دادگاه کیفری آیا امکان دارد در روز دادگاه متن لایحه دفاعیه توسط هر یک از طرفین ارائه شود؟ یعنی لایحه از طریق دفاتر قضایی ارسال نشود، بلکه در روز دادگاه و در هین دادگاه تا قبل از ختم دادرسی به شخص قاضی تحویل گردد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا