وکیل مشهد

وکیل تصادفات در مشهد ⚡️ جرایم تصادفات رانندگی

وکیل تصادفات در مشهد می‌تواند در انواع تصادفات و مراحل مختلف تصادف به شما راهنمایی حقوقی تخصصی داشته و پیگیری موضوعات مربوطه را انجام دهد.

مشاوره حقوقی

مشاوره حقوقی با وکیل تصادفات

از خدمات وکیل تصادفات رانندگی در مشهد می‌توان به وصول دیه از صندوق تامین، تعدد دیات، تصادف منجر به فوت، خسارت تصادف در پارکینگ، تصادف با درب باز خودرو، تصادف با دوچرخه و… می‌باشد.

مقصر در تصادف و کارشناس 3 نفره

+ پرسش: من پارسال یه تصادف داشتم که طرف مقابل مقصر بوده خرج ماشین من ۵۲ ملیون شد ک اینو کارشناس اول گفته بود این آقا دوباره رفت اعتراض زد برای کارشناسی سه نفره اونا خسارت منو ۴۰ ملیون برآورد کردن ۳۰ ملیون بیمه داده بود چون سقف تعهدات بیمه ۳۰ تومن بود. اونو همون اول داد الان ۱۰ تومن باید طرف مقابل میداد که باز هم رفته اعتراض زده الان برای من ابلاغیه اومده و متن ابلاغیه به این صورته:

متن ابلاغیه: در خصوص تجدیدنظر خواهی خانم/آقای بطرفیت شما نسبت به دادنامه صادره از این شعبه، به پیوست نسخه ثانی دادخواست و ضمائم تجدید نظر خواهی به شما ابلاغ میشود. مقتضی است حسب ماده ۳۴۶ قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی چنانچه پاسخی دارید ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ، به نحو مکتوب به این دادگاه تحویل دهید. در غیر اینصورت پرونده بدون دفاع شما به مرجع تجدیدنظر ارسال میگردد. ضمنا به پیوست دادخواست تجدید نظر خواهی/فرجام خواهی (و ضمائم) ارسالی از خدمات قضائی (مکانیزه) ارسال می‌گردد. لطفا بهم بگین باید چیکار کنم تا این پولو ازش بگیرم؟


– پاسخ: لایحه و ادله ومدارک ایشان را که با آن تجدیدنظرخواهی کردند مطالعه و در پاسخ لایحه ای مناسب تنظیم و کنید و از دفاتر خدمات قضایی ارسال بفرمایید.

افت قیمت در تصادف

مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف:

– در صورتی که در یک تصادف، قیمت خودروی شما کاهش یابد، می‌توانید خسارت افت قیمت را از طرف مقابل مطالبه کنید.

– برای ارائه شکایت و تعیین مقدار خسارت و افت قیمت خودرو، باید به دفتر خدمات قضایی و سپس به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

– برای شکایت، باید مدارکی مانند کروکی تصادف، مدارک شناسایی مالک خودرو و گزارش پلیس را به همراه داشته باشید.

– شورای حل اختلاف پرونده شما را بررسی کرده و اگر خسارت کمتر از ۲۰میلیون تومان باشد، در خود شورا بررسی می‌شود. اما اگر بیشتر از این مقدار باشد، پرونده به دادگاه ارجاع می‌شود.

– در دادگاه، مسئله بررسی می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی صورت می‌گیرد.

+ پرسش: تصادف کردم و زیاندیده هستم بدون کروکی رفتم بیمه اسیا 5تومن خسارت داد ولی من ماشینم مدل 1396 بدون تصادف و رنگ شدگی بود که گلگیر و صندوق عقب رنگ شد و از قیمتش کلی کم شده. میخواستم بدونم میتونم از مقصر بابت افت قیمت ماشینم خسارت بگیرم یا نه؟


– پاسخ: مدل ماشین در مطالبه خسارت افت ماشین در تصادفات مهم است ولی باز هم در صورتی که اختلاف خسارت دریافتی و خسارت وارده به خودرو شما زیاد است می توانید طبق مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادفات اقدام نمایید.


+ پرسش: من سر چهار راه صبح زود با چراغ سبز برای من با اتوبوس بین شهری با سرعت بالا که چراغ قرمز را رد کرده تصادف کردم. بیمه ایشان ۵۰ میلیون می‌باشد و خسارت وارده به من بالای 100میلیون می باشد و چیزی از ماشینم نمونده. میتوانم با طرح شکایت خسارت کامل و افت ماشین هم دریافت کنم؟


– پاسخ: بله می توانید طبق مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف اقدام نمایید.

تصادف بدون گواهینامه

ماده 723 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات):

هر کس بدون گواهینامه رسمی اقدام به رانندگی و یا تصدی وسایل موتوری که مستلزم داشتن گواهینامه مخصوص است، بنماید و ‌همچنین هر کس به موجب حکم دادگاه از رانندگی وسایل نقلیه موتوری ممنوع باشد به رانندگی وسایل مزبور مبادرت ورزد برای بار اول به حبس‌ تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا 10/000/000 ریال و یا هر دو مجازات و در صورت ارتکاب مجدد به 2ماه تا 6ماه حبس محکوم خواهد شد.

+ پرسش: شب گذشته قصد ورود به حیاط منزل داشتم. خیابان دو طرفه بود ضمن توقف و پارک در حاشیه لاین مقابل و جانب احتیاط نسبت به عبور از خیابان نمودم (نزدیک انتهای عرض خیابان« ۱ متر تا جوی اب مانده بود)، که موتورسکلت با سرعت بالا و نداشتن چراغ و کلاه ایمنی، به نبش سپر خودرو (سمت راست خودرو) برخورد کرد. خود موتوسیکلت با توجه به شدت برخورد همان جا متوقف شد ولی راکب چند متر جلوتر پرت شد (درجهت حرکتش پرت شد و هیچ برخوردی با خودرو نداشت و اثار از برخورد به بدنه خودرو چه خود موتورسیکلت و چه راکبش وجود ندارد) و پای سمت راستش شکست ضمنا راکب سن۱۶ سال دارد و گواهینامه هم نداشت و علایم مصرف موادی که حالت گیچی و مستی داشت)، الان مقصر کیست؟

– پاسخ: نداشتن گواهینامه خود به عنوان جرم جداگانه قابل رسیدگی است و تعیین تقصیر در تصادفات ابتدا توسط افسر پلیس تشخیص داده و کروکی آن ترسیم می شود. و سپس در صورت شکایت طرفین توسط کارشناس تصادفات نیز به دلایل طرفین رسیدگی می شود. پس این مسئله را نمی توان از طریق حقوقی بررسی کرد و ابتدا باید مقصر تشخیص داده شود.

دیه راننده مقصر

ماده 3 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه:

دارنده وسیله نقلیه مکلف است برای پوشش خسارت‌های بدنی واردشده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام، بیمه حوادث اخذ کند؛ مبنای محاسبه میزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه، معادل دیه فوت یا دیه و یا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدنی به مرد مسلمان در ماه غیرحرام و هزینه معالجه آن می‌باشد. سازمان پزشکی قانونی مکلف است با درخواست راننده مسبب حادثه یا شرکت بیمه مربوط، نوع و درصد صدمه بدنی وارد شده را تعیین و اعلام کند. آیین‌نامه اجرائی و حق بیمه مربوط به این بیمه‌نامه به پیشنهاد بیمه مرکزی پس از تصویب شورای‌ عالی بیمه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

+ پرسش: بنده تصادف کردم و راننده‌ی مقصر هستم میخواستم بدونم آیا دیه‌ی من که متعلق به بیمه شخص ثالث هست (یعنی بیمه‌ی حوادث راننده‌ی مسبب حادثه) به نرخ روز تصادف حساب میشه یا به نرخ روزی که پرداخت میشه؟

– پاسخ: بیمه به نرخ روز محاسبه می شود و بیمه‌گر، صندوق یا مسبب حادثه به میزان درصد دیه‌ای که به زیان‌دیده پرداخت شده، بریءالذمه هستند.

با عنایت به بند «ت» ماده یک قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و ماده ۳ همان قانون، اولا، راننده مقصر حادثه، ثالث تلقی نمی‌شود و ثانیا، دارنده وسیله نقلیه مکلف به اخذ بیمه حوادث حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام برای پوشش خسارت‌های بدنی وارد شده بر راننده مسبب حادثه می‌باشد.

ثالثا، قانون گذار به صراحت در ماده اخیر الذکر از خسارت ذکر به میان آورده و مبنای محاسبه میزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه را معادل دیه فوت یا دیه و یا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدنی به مرد مسلمان در ماه غیرحرام و هزینه معالجه آن دانسته است. لذا جبران خسارت وارده بر راننده مسبب حادثه عنوان دیه ندارد و از نوع پرداخت خسارت است و تعهد شرکت بیمه به پرداخت این مبالغ از باب بیمه حوادث است.

شایسته ذکر است سقف مبلغ مندرج در بیمه نامه نمی‌تواند از معادل دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام کمتر باشد. (در دیه تصادفات رانندگی بهتر است با بهترین وکیل مشهد مشاوره حقوقی داشته باشید)

وکیل تصادفات در مشهد

دعاوی تصادفات رانندگی از نظر حقوقی و کیفری در مراجع قضایی قابل پیگیری است. در دعوی تصادفات رانندگی در امور کیفری، اگر تصادف به صدمات جسمانی یا فوت منجر شود، دادگاه علاوه بر تعیین مجازات، می‌تواند راننده مقصر را محکوم به پرداخت دیه کند. با مشاوره رایگان وکیل تصادفات برای دریافت خسارت ناشی از تصادفات رانندگی، طرفین می‌توانند با هماهنگی، کروکی تصادف و درخواست پرداخت خسارت را به شرکت بیمه گر ارائه دهند.

روش ارائه درخواست خسارت به بیمه، بسته به نوع تصادف، می‌تواند از طریق ثبت دادخواست یا شکوائیه انجام شود. برای انجام این امر، می‌توان به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و از طریق آنها اقدامات لازم را انجام داد. ادرس وکلای احسان حسینی برای جرایم تصادفات رانندگی مشهد در داخل سایت مشخص است که می توانید با مجموعه ارتباط گرفته و مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

برای درخواست مشاوره حقوقی در مشهد با وکیل، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مشاوره حقوقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا