وکیل مشهد

وکیل تصادفات در مشهد ⚡️ جرایم تصادفات رانندگی

وکیل تصادفات در مشهد می‌تواند در انواع تصادفات و مراحل مختلف تصادف به شما راهنمایی حقوقی تخصصی داشته و پیگیری موضوعات مربوطه را انجام دهد.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

مشاوره حقوقی با وکیل تصادفات

از خدمات وکیل تصادفات رانندگی در مشهد می‌توان به وصول دیه از صندوق تامین، تعدد دیات، تصادف منجر به فوت، خسارت تصادف در پارکینگ، تصادف با درب باز خودرو، تصادف با دوچرخه و… می‌باشد.

مقصر در تصادف و کارشناس 3 نفره

+ پرسش: من پارسال یه تصادف داشتم که طرف مقابل مقصر بوده خرج ماشین من ۵۲ ملیون شد ک اینو کارشناس اول گفته بود این آقا دوباره رفت اعتراض زد برای کارشناسی سه نفره اونا خسارت منو ۴۰ ملیون برآورد کردن ۳۰ ملیون بیمه داده بود چون سقف تعهدات بیمه ۳۰ تومن بود. اونو همون اول داد الان ۱۰ تومن باید طرف مقابل میداد که باز هم رفته اعتراض زده الان برای من ابلاغیه اومده و متن ابلاغیه به این صورته:

متن ابلاغیه: در خصوص تجدیدنظر خواهی خانم/آقای بطرفیت شما نسبت به دادنامه صادره از این شعبه، به پیوست نسخه ثانی دادخواست و ضمائم تجدید نظر خواهی به شما ابلاغ میشود. مقتضی است حسب ماده ۳۴۶ قانون آئین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی چنانچه پاسخی دارید ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ، به نحو مکتوب به این دادگاه تحویل دهید. در غیر اینصورت پرونده بدون دفاع شما به مرجع تجدیدنظر ارسال میگردد. ضمنا به پیوست دادخواست تجدید نظر خواهی/فرجام خواهی (و ضمائم) ارسالی از خدمات قضائی (مکانیزه) ارسال می‌گردد. لطفا بهم بگین باید چیکار کنم تا این پولو ازش بگیرم؟


– پاسخ: لایحه و ادله ومدارک ایشان را که با آن تجدیدنظرخواهی کردند مطالعه و در پاسخ لایحه ای مناسب تنظیم و کنید و از دفاتر خدمات قضایی ارسال بفرمایید.

افت قیمت در تصادف

مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف:

– در صورتی که در یک تصادف، قیمت خودروی شما کاهش یابد، می‌توانید خسارت افت قیمت را از طرف مقابل مطالبه کنید.

– برای ارائه شکایت و تعیین مقدار خسارت و افت قیمت خودرو، باید به دفتر خدمات قضایی و سپس به شورای حل اختلاف مراجعه کنید.

– برای شکایت، باید مدارکی مانند کروکی تصادف، مدارک شناسایی مالک خودرو و گزارش پلیس را به همراه داشته باشید.

– شورای حل اختلاف پرونده شما را بررسی کرده و اگر خسارت کمتر از ۲۰میلیون تومان باشد، در خود شورا بررسی می‌شود. اما اگر بیشتر از این مقدار باشد، پرونده به دادگاه ارجاع می‌شود.

– در دادگاه، مسئله بررسی می‌شود و تصمیم‌گیری نهایی صورت می‌گیرد.

+ پرسش: تصادف کردم و زیاندیده هستم بدون کروکی رفتم بیمه اسیا 5تومن خسارت داد ولی من ماشینم مدل 1396 بدون تصادف و رنگ شدگی بود که گلگیر و صندوق عقب رنگ شد و از قیمتش کلی کم شده. میخواستم بدونم میتونم از مقصر بابت افت قیمت ماشینم خسارت بگیرم یا نه؟


– پاسخ: مدل ماشین در مطالبه خسارت افت ماشین در تصادفات مهم است ولی باز هم در صورتی که اختلاف خسارت دریافتی و خسارت وارده به خودرو شما زیاد است می توانید طبق مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادفات اقدام نمایید.


+ پرسش: من سر چهار راه صبح زود با چراغ سبز برای من با اتوبوس بین شهری با سرعت بالا که چراغ قرمز را رد کرده تصادف کردم. بیمه ایشان ۵۰ میلیون می‌باشد و خسارت وارده به من بالای 100میلیون می باشد و چیزی از ماشینم نمونده. میتوانم با طرح شکایت خسارت کامل و افت ماشین هم دریافت کنم؟


– پاسخ: بله می توانید طبق مراحل مطالبه خسارت افت قیمت خودرو در تصادف اقدام نمایید.

تصادف بدون گواهینامه

ماده 723 قانون مجازات اسلامی (تعزیرات):

هر کس بدون گواهینامه رسمی اقدام به رانندگی و یا تصدی وسایل موتوری که مستلزم داشتن گواهینامه مخصوص است، بنماید و ‌همچنین هر کس به موجب حکم دادگاه از رانندگی وسایل نقلیه موتوری ممنوع باشد به رانندگی وسایل مزبور مبادرت ورزد برای بار اول به حبس‌ تعزیری تا دو ماه یا جزای نقدی تا 10/000/000 ریال و یا هر دو مجازات و در صورت ارتکاب مجدد به 2ماه تا 6ماه حبس محکوم خواهد شد.

+ پرسش: شب گذشته قصد ورود به حیاط منزل داشتم. خیابان دو طرفه بود ضمن توقف و پارک در حاشیه لاین مقابل و جانب احتیاط نسبت به عبور از خیابان نمودم (نزدیک انتهای عرض خیابان« ۱ متر تا جوی اب مانده بود)، که موتورسکلت با سرعت بالا و نداشتن چراغ و کلاه ایمنی، به نبش سپر خودرو (سمت راست خودرو) برخورد کرد. خود موتوسیکلت با توجه به شدت برخورد همان جا متوقف شد ولی راکب چند متر جلوتر پرت شد (درجهت حرکتش پرت شد و هیچ برخوردی با خودرو نداشت و اثار از برخورد به بدنه خودرو چه خود موتورسیکلت و چه راکبش وجود ندارد) و پای سمت راستش شکست ضمنا راکب سن۱۶ سال دارد و گواهینامه هم نداشت و علایم مصرف موادی که حالت گیچی و مستی داشت)، الان مقصر کیست؟

– پاسخ: نداشتن گواهینامه خود به عنوان جرم جداگانه قابل رسیدگی است و تعیین تقصیر در تصادفات ابتدا توسط افسر پلیس تشخیص داده و کروکی آن ترسیم می شود. و سپس در صورت شکایت طرفین توسط کارشناس تصادفات نیز به دلایل طرفین رسیدگی می شود. پس این مسئله را نمی توان از طریق حقوقی بررسی کرد و ابتدا باید مقصر تشخیص داده شود.

دیه راننده مقصر

ماده 3 قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه:

دارنده وسیله نقلیه مکلف است برای پوشش خسارت‌های بدنی واردشده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام، بیمه حوادث اخذ کند؛ مبنای محاسبه میزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه، معادل دیه فوت یا دیه و یا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدنی به مرد مسلمان در ماه غیرحرام و هزینه معالجه آن می‌باشد. سازمان پزشکی قانونی مکلف است با درخواست راننده مسبب حادثه یا شرکت بیمه مربوط، نوع و درصد صدمه بدنی وارد شده را تعیین و اعلام کند. آیین‌نامه اجرائی و حق بیمه مربوط به این بیمه‌نامه به پیشنهاد بیمه مرکزی پس از تصویب شورای‌ عالی بیمه به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

+ پرسش: بنده تصادف کردم و راننده‌ی مقصر هستم میخواستم بدونم آیا دیه‌ی من که متعلق به بیمه شخص ثالث هست (یعنی بیمه‌ی حوادث راننده‌ی مسبب حادثه) به نرخ روز تصادف حساب میشه یا به نرخ روزی که پرداخت میشه؟

– پاسخ: بیمه به نرخ روز محاسبه می شود و بیمه‌گر، صندوق یا مسبب حادثه به میزان درصد دیه‌ای که به زیان‌دیده پرداخت شده، بریءالذمه هستند.

با عنایت به بند «ت» ماده یک قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و ماده ۳ همان قانون، اولا، راننده مقصر حادثه، ثالث تلقی نمی‌شود و ثانیا، دارنده وسیله نقلیه مکلف به اخذ بیمه حوادث حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام برای پوشش خسارت‌های بدنی وارد شده بر راننده مسبب حادثه می‌باشد.

ثالثا، قانون گذار به صراحت در ماده اخیر الذکر از خسارت ذکر به میان آورده و مبنای محاسبه میزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه را معادل دیه فوت یا دیه و یا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدنی به مرد مسلمان در ماه غیرحرام و هزینه معالجه آن دانسته است. لذا جبران خسارت وارده بر راننده مسبب حادثه عنوان دیه ندارد و از نوع پرداخت خسارت است و تعهد شرکت بیمه به پرداخت این مبالغ از باب بیمه حوادث است.

شایسته ذکر است سقف مبلغ مندرج در بیمه نامه نمی‌تواند از معادل دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام کمتر باشد. (در دیه تصادفات رانندگی بهتر است با بهترین وکیل مشهد مشاوره حقوقی داشته باشید)

وکیل تصادفات در مشهد

دعاوی تصادفات رانندگی از نظر حقوقی و کیفری در مراجع قضایی قابل پیگیری است. در دعوی تصادفات رانندگی در امور کیفری، اگر تصادف به صدمات جسمانی یا فوت منجر شود، دادگاه علاوه بر تعیین مجازات، می‌تواند راننده مقصر را محکوم به پرداخت دیه کند. با مشاوره رایگان وکیل تصادفات برای دریافت خسارت ناشی از تصادفات رانندگی، طرفین می‌توانند با هماهنگی، کروکی تصادف و درخواست پرداخت خسارت را به شرکت بیمه گر ارائه دهند.

روش ارائه درخواست خسارت به بیمه، بسته به نوع تصادف، می‌تواند از طریق ثبت دادخواست یا شکوائیه انجام شود. برای انجام این امر، می‌توان به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و از طریق آنها اقدامات لازم را انجام داد. ادرس مجموعه برای جرایم تصادفات رانندگی مشهد در داخل سایت مشخص است که می توانید با مجموعه ارتباط گرفته و مشاوره حقوقی حضوری داشته باشید.

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

 

مشاوره حقوقی

+ پرسش: من هشت ماه پیش تصادف کردم و تا الان درگیر دادگاهم و با صدور حکم جهت پرداخت نقدی ۷۰ میلیون خسارت توسط مقصر، مقصر طرح اعسار داده. ماشین برای مادر راننده است و از تمکن مالی برخورداره ولی خود پسر که پشت رول نشسته بوده در استعلام گفتن چیزی به نامش نیست و شاهده آورده که من فقط ۴ تومن درآمد دارم، در حالی که فقیر نیست و مشاور املاک هم هست. چطور می‌تونم زیر بار قسطی کردن خسارتم اون هم بعد از ۸ ماه نرم؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: من تصادف کردم و متاسفانه ماشینم بیمه شخص ثالث نداشته، یعنی اتوماتیک تمدید نشده. در تاریخ ۱۴۰۲/10/15 تصادف کردم، فردی که بهم زده بیمه نامه داره ولی از برای ما تموم شده. الان برای خسارت رفتیم بیمه دانا و بیمه ما آسیا هستش، باید چکار کنم؟ اگر الان بیمه کنم خسارتم رو بیمه میده یا اصلا دنبالش نرم؟ فقط خسارت به ماشین من وارد شده و پلیس هم کروکی کشیده که من مقصر نیستم.


– پاسخ:  اگر خودروی مسبب حادثه واجد بیمه نامه معتبر است جهت دریافت خسارت به آن شرکت مراجعه نمایید، در غیر این صورت بایستی به طرفیت راننده، دعوای مطالبه خسارت مطرح کنید.

+ پرسش: با موتور به عابر زدم، بیمه داشتم اما گواهینامه نداشتم. خسارت ۳۲۰ میلیون بوده که بیمه به شاکی پرداخت کرده. حالا بیمه برام احضاریه فرستاده که خسارت رو تا ده روز بریز به حساب. برای اینکه قسطیش کنم چکار باید کنم؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: شخصی شکایت کرده که بنده با ماشین وی تصادف کرده و خسارت زده متواری شدم و عکس و فیلم نداره، کروکی نداره و فقط ۱۱۰ زنگ زده و فردی یک شماره پلاک داده بهشون که پلاک منه. دوتا شاهد آورده که اظهاراتشان کاملا متفاوت بود، مکان و زمان حادثه را دقیق نمی‌دانستند و در مورد اینکه کدام قسمت ماشین خواهان ضربه دیده هم هر کدام حرفی متفاوت زدند، آدرس شهود هم با مکان حادثه یک چهارراه فاصله داشت و امکان دیدن آن‌ها نیست. حالا به کارشناس ارجاع داده شدیم، اما سوال اینجاست من ماشینم کارتکس ۱۴۰۰ داره که وقتی من این ماشین رو خریدم از قسمت جلو تا شاسی ضربه و رنگ داره و فردی که ادعا داره من بهش زدم از عقب سپر ماشین و پهلو و درب سمت چپ و جلوی ماشین سپرجلو چپ وچراغ جلو که همگی قبلا تعمیری بوده وتصادف کرده تامین دلیل داده، با توجه به کارتکسم می‌تونم اثبات کنم که من با این ماشین تصادف نکردم؟ علاوه بر این چطور میشه در تصادف از عقب و پهلو تا جلو یک سمت ماشین زد و رفت آخه؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: موضوع پرونده تصادف دو تا ماشین هست. ما نسبت به نظریه کارشناسی اعتراض زدیم و پشیمون شدیم می‌خواستیم کنسل کنیم اعتراض رو. آیا وکیل می‌تونن خودشون اعتراض رو مسترد کنن یا حتما باید موکل خودش این کار رو کنه؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: من مقصر حادثه تصادف منجر به جرح هستم که با یک موتور سوار به علت عدم رعایت حق تقدم تصادف کردم . پاش شکسته و صورتش چند بخیه خورده. بیمه شخص ثالث دارم. ممکنه در دادگاه از من هم پول بگیرند؟ مثلا مجبور بشم بیست، سی میلیون پول بدم به خاطر این شکستی و اون چند بخیه روی صورت؟ میگن هر بخیه ممکنه تا ۶۰۰ میلیون دیه داشته باشه درسته؟ ممکنه دو سه میلیارد تومن دیه بنویسن برای طرف؟


– پاسخ: 0

+ پرسش:  رای صادره حسب نظریه کارشناس بابت افت قیمت خودرو صادر شده و لیکن در زمانی که خودرو کارشناسی شده بود، خوانده اعتراضی نکرده بود و رای بر اساس اون نظریه صادر شده. در مرحله تجدیدنظر میشه تقاضا داد که خودرو به کارشناس متفاوت ارجاع بشه؟ یا اینکه چون نظریه کارشناسی در زمان خودش مصون از اعتراض بوده هیچ راه دیگری وجود نداره؟


– پاسخ: 0

+ پرسش: یک راننده موتوری ادعا می‌کند که من بهش زدم و فرار کردم و از من شکایت کرده. من اظهارات خودم را به کلانتری دادم و ادعا را نپذیرفتم و الان راننده موتوری زنگ زده میگه ماشینت را باید بیاری برای کارشناسی. الان من باید ماشین ببرم؟ چون در کلانتری گفتن اگر لازم باشه برام پیامک میاد که ماشین را ببرم برای کارشناسی ولی پیامکی برای من نیومده.


– پاسخ: 0

 

+ پرسش: دوستم ماشین من رو برداشت که بره بیرون خرید کنه بیاد، تصادف کرده. من هم راضی نبودم که بره، الان از بیمه استفاده کردیم بیمه خسارتش رو داده. می‌خواستم بدون افت قیمت و خواب ماشین با دوستم هست یا من؟


– پاسخ: 0

اگر به مشاوره حقوقی تلفنی فوری نیاز دارید بر روی "مشاوره با وکیل" کلیک نمایید.

مشاوره با وکیل

9 دیدگاه

 1. سلام، بنده ۲ماه پیش با ماشین (نیسان) با یک خودرو وانت پیکان مدل پایین تصادف جزئی داشتم و مقصر بودم. حتی افسر کروکی هم سر صحنه نیومد، بین خودمون توافق کردیم که خسارت رو بپردازم و گواهینامه را به طرف دادم. بعد از ۲ روز طرف ادعای ۷ میلیون خسارت کرد، در صورتی که ۱ تومن بیشتر هزینه نداشت. یک هفته بعد از تصادف ماشینم درب منزل پارک بود که مامور راهنمایی و رانندگی پلاک ماشینم رو کنده بود که من رسیدم. خواستم مانع بشم که گفت مدارک ماشین رو بیار، مدارک و پلاک ماشین رو با خودش برد و گفت هروقت خسارت ماشین طرف رو دادی بیا مدارک و پلاک رو بهت بدم. بعد از چند روز ماشینم در جاده به خاطر نداشتن پلاک و تخلف رفت پارکینگ. الان ۲ ماهه که پارکینگ برای آزادیش نیاز به مدارک دارم و طرف مقابل هم ادعای چند برابر خسارت ماشینش رو کرده. تقاضا دارم کمکم کنید و راهنمایی کنید که چکار کنم؟

  1. سلام
   این اقدام مامور تخلف می‌باشد و میتوانید از ایشان شکایت نمایید.

 2. سلام خدمت وکیل تصادفات عزیر . افسر اومده مقصر صددرصد زده من رو، یک مقدار بیمه داده، بقیه را طرف میگه از جیبت بده. من چکار کنم؟

  1. سلام
   جبران خسارت مازاد بر سقف تعهدات مالی بیمه، به عهده راننده مسبب حادثه می باشد.

 3. سلام گواهینامه بنده محدودیت ۱۳ داره، یک تصادف فوتی داشتم با پژو ۴۰۵. خواستم بدونم بیمه خسارت رو کامل پرداخت میکنه؟

 4. سلام سال گذشته در یک تصادف خسارتی، راننده خودرو مقصر از صحنه متواری شد و طبق کروکی پلیس تست الکل وی مثبت و هویت وی نامعلوم بود. با توجه به انتقال خودرو به کلانتری، شکایت از مالک اصلی خودرو صورت گرفت که پس از حضور وی در جلسات شورای حل اختلاف، مدعی شد که خودرو را چند سال پیش به صورت وکالتی فروخته است. پرونده به دادگاه ارجاع و در جلسه دادرسی مشخص شد مالک خودرو روز بعد از تصادف وکالت تعویض پلاک را به آخرین خریدار داده است در حالی که خودش قبلا درخواست توقیف خودرو داده و در طول چند سال به سه نفر وکالت فک پلاک را داده است و مدرکی در اثبات فروش خودرو به دادگاه ارائه نکرده است. به دستور قاضی راننده متواری در دادگاه حاضر و اتهام شرب خمر را پذیرفت. طبق نظر قاضی، مالک اولیه بی‌تقصیر و من باید شکایت جدیدی تنظیم و آخرین مالک که خودرو را از کلانتری ترخیص و اقدام به تعویض پلاک نموده و راننده روز تصادف را خوانده شکایت جهت دریافت خسارت بر اساس فرم تامین دلیل نمایم. طبق این شرح حال، خوانده شکایت جهت دریافت خسارت چه کسانی هستند؟ آیا در شکایت جدید، شماره شکایت قبلی نیز ذکر شود؟

 5. سلام، بنده راکب موتور سیکلت شهریور سال گذشته با عابری تصادف داشتم(هم گواهینامه و هم بیمه دارم) و مقصر اعلام شدم. موتور بنده رفت کلانتری و بعد پارکینگ. مدارک رو تحویل کلانتری دادم و موتور رو ترخیص کردم. الان اون عابر از من شکایت کرده در حل اختلاف بابت ایراد صدمه بدنی غیرعمدی. می‌خواستم بپرسم مگه بیمه خسارت وارده رو پرداخت نمی‌کنه؟ اگر پرداخت میکنه پس این شکایت بابت چیه؟

 6. سلام، بنده تصادف کردم، افسر راهنمایی طرف مقابل رو مقصر شناخت. بعد از اعتراض و کارشناسی سه نفره، کارشناس کلا رای رو برگردوند و بنده مقصر شناخته شدم. چطور باید از حق خودم دفاع کنم؟ ظاهرا کارشناس رو خریدن. آیا نیاز هست وکیل بگیرم؟

 7. سلام در یک تصادف که خودروی زیان دیده سمند تولید ۹۵ و دو گلگیرش رنگ میشه، شاسی و سینی هم آسیب دیده، راننده از مقصر درخواست ۶۰ میلیون می‌کند، به نظر شما چه باید کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا