کیفری

تشخیص آخرین رابطه زن و مرد ⚡️ پزشکی قانونی

نزدیکی با زنان که با دخول همراه است و در افراد باکره می‌تواند با ازاله بکارت همراه باشد و یکی از عواقب آن در زنان حاملگی است، هتک ناموس نامیده می‌شود. البته باید توجه داشت، که عمل دخول در مهبل یا مقعهد با وسایل مصنوعی، یا فرو کردن انگشت، قلم، چوب و غیره هتک عفت محسوب می‌شود و نه هتک ناموس. در ادامه سوالات مرتبط با تشخیص رابطه از واژن یا مقعد توسط گروه وکلای احسان حسینی پاسخ داده شده است.

[مشاهده سوالات مرتبط با ⇐ رابطه نامشروع ]

 

+ طرز معاینه پزشکی قانونی برای رابطه نامشروع از واژن چگونه است؟

فرد مورد معاینه روی تخت مخصوص معاینه زنان (تخت ژنیکولوژی) قرار می‌گیرد، سپس خانم لازم است لب‌های کوچک و بزرگ فرج هر طرف را با دست گرفته و آهسته اندکی به خارج و جلو بکشد.

در این صورت لب‌های کوچک و بزرگ فرج دو طرف از هم دور شده پرده بکارت کاملا ظاهر می‌شود.

معاینه کاملا با آرامش و دور از هرگونه خشونت و تلاش بیش از حد انجام می‌شود چون در غیر این صورت به دهانه مهبل و حتی پرده بکارت صدمه وارد می‌شود.

+ نحوه تشخیص دخول پزشکی قانونی چگونه است؟

تشخیص دخول در پزشکی قانونی با معاینه بالینی انجام می شود.

+ آیا رابطه از طریق آزمایشات پزشکی قانونی و یا سونوگرافی قابل اثبات می‌باشد یا خیر؟

تشخیص رابطه فقط از طریق پزشکی قانونی، وجهه قانونی دارد و قابل تشخیص دقیق تر می‌باشد.

+ در پزشک قانونی تشخیص رابطه دهانی انجام می‌شود؟

رابطه دهانی (Oral Sex) در پزشکی قانونی قابل تشخیص نمی‌باشد.

+ ایا پزشکی قانونی می‌تواند ثابت کند که زن با فرد دیگری غیر از شوهرش رابطه داشته؟

تشخیص دقیق زمان آخرین رابطه تا 10 الی 15 روز معمولا قابل تشخیص است و از دو هفته تا یک ماه امکان عدم تشخیص زمان دقیق خیلی کم می شود. اما احتمال تشخیص رابطه با توجه به زمان رابطه با همسر خود وجود دارد.

+ رابطه داشتن از جلو تا چه زمانی توسط پزشکی قانونی مشخص میشود؟

تشخیص پزشکی قانونی وکاملا امری فنی وتخصصی است. معمولا تا ۷۲ ساعت بعد از داشتن رابطه، به راحتی قابل تشخیص و پیگیری است.

تشخیص رابطه از جلو توسط پزشکی قانونی
ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی

+ زمان حدودی اخرین رابطه تا کی قابل تشخیص است؟

این امر از نکات بسیار مهم در پزشکی قانونی است. اگر رابطه همراه با ازاله بکارت باشد چون از بین رفتن بکارت دارای آسیب‌های ناشی از آن است جراحاتی پوستی همراه خود دارد که معمولا بعد از ۱۰ الی ۱۵ روز بهبود پیدا می‌کنند. پس تا دو هفته بعد از رابطه با ازاله بکارت، تشخیص رابطه به راحتی قابل تشخیص است.

+ تشخیص پارگی بکارت ارتجاعی توسط پزشک قانونی امکان‌پذیر است؟

در پرده بکارت حلقوی یا بکارت ارتجاعی، سوراخ پرده بکارت نسبتا بزرگ است و پرده بکارت به صورت یک حلقه خودنمایی می‌کند که اغلب قابل اتساع نیز هست؛ لذا آلت تناسلی مردانه بدون آنکه به پرده صدمه‌ای وارد سازد از سوراخ قابل اتساع عبور می‌کند و با وجود دخول کامل و مکرر، پرده ظاهراً سالم و دست نخورده باقی می‌ماند. اظهار نظر پزشکی قانونی درباره بکارت یاعدم بکارت در این مورد بسیار مشکل است و با دقت کافی و تجربه فراوان می‌توان اظهار نظر درست کرد.

+ پزشک قانونی تا چه مدت اخرین رابطه را با یک زن مشخص میکنه؟

تشخیص رابطه از طرف مرد از دو طریق امکان دارد. یکی آنکه از روی آلت تناسلی و ناحیه زهار لکه برداری برای انجام آزمایش میکروسکوپی و بررسی DNA انجام شود. یا آنکه از ترشحات جنسی مرد در ناحیه تناسلی زن نمونه برداری شود و با مرد تطابق داده شود.

+ ایا در ازمایش ازدواج رابطه مقعدی مشخص میشود؟

خیر در آزمایش رابطه مقعدی قابل تشخیص نیست. و برای تشخیص رابطه مقعدی نیاز به مراجعه به پزشک متخصص یا پزشکی قانونی است.

+ تشخیص آخرین رابطه مقعدی در پزشکی قانونی امکان پذیر است؟

تشخیص آخرین رابطه تا مدت زمان کمی بعد از آن می توان زمان دقیق را مشخص کرد. و بعد از آن فقط، انجام یا عدم رابطه، آن هم تا مدت زمانی کمتر از یک تا دو ماه قابل تشخیص است.

+ تشخیص رابطه مقعدی بعد از شش ماه، امکان‌پذیر است؟

با احتمال خیلی کم در صورت پارگی و خراشیدگی‌های زیاد، شاید امکان تشخیص رابطه مقعدی وجود داشته باشد.

+ رابطه داشتن از عقب تا چه زمانی توسط پزشکی قانونی مشخص میشود؟

از علایمی که می‌توان رابطه از عقب یا رابطه مقعدی را تشخیص داد شامل ساییدگی، خراشیدگی و پارگی رگ‌های خونی که همراه با تورم است می‌باشد. و زمان تشخیص رابطه از عقب همبستگی زیادی با زمان بهبود این علایم دارد.

+ آزمایش مقعدی قبل از ازدواج برای مردان انجام می‌شود؟

این نوع آزمایشات معمولا در صورت درخواست شما و توسط پزشک متخصص قابل انجام است و تشخیص رابطه را انجام می‌دهند.

برای درخواست مشاوره حقوقی در مشهد با وکیل، بر روی لینک زیر کلیک فرمایید.

مشاوره حقوقی

نوشته های مشابه

57 دیدگاه

 1. سلام. زمان حدودی اخرین رابطه تا کی قابل تشخیص است منظورم تشخیص داشتن رابطه از جلو هستش؟؟

  1. باسلام و احترام
   تشخیص اخرین رابطه زن توسط پزشکی قانونی اگر با از بین رفتن پرده بکارت باشد تا دو هفته بعد از رابطه نیز قابل تشخیص هست. اما در غیراینصورت معمولا تا 3 روز بعد می توانند زمان حدودی اخرین رابطه را مشخص کنند.

   1. سلام پرده من حلقویه و بیست بار با نامزدم رابطه داشتم و ده روزه پیش با یکی دیگم زوری دو دیقه رابطه داشتم ولی ن من ارضا شدم نه اون بعدش دوباره با نامزدم رابطه داشتم پزشک قانونی تشخیص میده ک با اونم رابطه داشتم یا فقط ماله نامزدمو ک ازمایش میگیرن معلوم میشه؟

    1. سلام
     امکان تشخیص وجود ندارد ولی از جهات دیگر شاید قابل پیگیری باشد.

   2. سلام در دوران عقد هستیم چند وقت پیش متوجه شدم که مقعد خانمم گشادتر شده و آلتم داخلش رفت مطمئن هستم که چند بار امتحان کردم نشد و خیلی تنگ بود که من گشادش نکردم اگه بره درخواست طلاق بده و من بگم که از پشت با کس دیگه ای رابطه داشته دادگاه چیکار میکنه و تا چند وقت و مراجعه به کجا میتونم این حرف رو ثابت کنم

    1. سلام
     اثبات آن کمی دشوار است ولی با نظر قاضی امکان ارجاع به پزشکی قانونی می باشد.

   3. سلام یکدفعه مردمتاهلی بتمن رابطه برقراکرده آیااون مرددوباره مراببینه وسوسه میشع

 2. سلام خسته نباشید. بنده شاهد و مدارک کافی برای اثبات رابطه نامشروع دارم ولی برای زنا مطمعنم که اگر بازجویی شوند موفق میشوم لطفا راهنمایی کنید چطور تقاضای بازپرسی بدهم که صددرصد ازشون بازجویی شود دوم تو شکوائیه چطور مطرح کنم رابطه نامشروع با زنا به علم قاضی رو؟

  1. باسلام
   زنا با رابطه نامشروع متفاوت است (زنا عبارت است از جماع مرد و زنی که علقه زوجیت بین آن‌ها نباشد) و برای طرح شکایت باید دلایل کافی و مستند وجود داشته باشد و مواردی از قبیل نظریه کارشناس، معاینه محل، تحقیقات محلی، اظهارات مطلع، گزارش ضابطان و سایر قرائن و امارات که نوعاً علم‌آور باشند می‌تواند مستند علم قاضی قرار گیرد.

   در خصوص شهادت بر زنا یا لواط، شاهد باید حضوری عملی را که زنا یا لواط با آن محقق می‌شود دیده باشد و هرگاه شهادت مستند به مشاهده نباشد و همچنین در صورتی که شهود به عدد لازم نرسند شهادت در خصوص زنا یا لواط، قذف محسوب می‌شود و موجب حد است.

   1. سلام پزشک قانونی بری مشخص میشه پرده بکارت کی از بین برده یعنی اسم فامیل طرف میاد بالا

 3. اگر دو طرف زیر سن قانونی بوده و دختر باکره باشه و رابطه جنسی صورت بگیره با رضایت هر دو ولی پسر فیلم گرفته باشه و باهاش دختر رو تهدید کنه باید چکار کرد؟ اولش راضی بوده ولی بعد حس تجاوز بهش دست داده و گریه کرده و اونم دیگه دست برداشته.

  1. باسلام
   امکان شکایت کیفری از لحاظ تهدید می باشد. ولی برای رابطه جنسی باید این موضوع اثبات شود.

   1. سلام خسته نباشید
    دوس دختر من پردش ارتجاعی هستش و رابطه داشتیم
    آیا تا چند وقت معلوم میشه که این خانوم رابطه داشته یا نه

 4. اگر با خانمی که نمیدونی متاهل هستش وارد رابطه بشی و با ایشان رابطه جنسی برقرار کنی و از طرف همسرش دادخواست طلاق داده شده باشه آیا همسرش میتونه درخواست بده تا ببینی خانمش کی و با کی رابطه جنسی برقرار کرده و رابطه تا چه زمانی مشخص میشه؟

  1. باسلام
   احراز رابطه جنسی اصولا تا سه روز امکان‌پذیر است و همسر خانم در صورت داشتن ادله کافی میتواند اقدام به طرح شکایت نمایند.

  2. سلام من احساس میکنم خانم بهم خیانت کرده روزی که رفته پیش اون طرف اگر کاری کرده باشه با کاندوم بوده بعدش که اومد خونه با من سکس کرد میخواستم ببینم چجوری باید بفهمم قبل این که با من سکس کنه با یکی دیگه بوده روز قبلش ممنون میشم اگه بگین

   1. ایاپزشکی قانونی یا پزشک میتواندرابطه نامشروع و غیر از همسر خودرا تشخیص دهد؟

 5. زمان حدودی اخرین رابطه تا کی قابل تشخیص است ؟

  1. باسلام
   زمان حدودی اخرین رابطه معمولا تا 72 ساعت بعد از رابطه قابل تشخیص در پزشکی قانونی است.

 6. تشخیص اخرین رابطه زن (تشخیص داشتن رابطه از جلو) امکان پذیر هست؟

  1. باسلام
   بله تشخیص اخرین رابطه زن معمولا تا 72 ساعت بعد از رابطه قابل تشخیص در پزشکی قانونی است.

 7. رابطه داشتن از جلو تا چه زمانی توسط پزشکی قانونی مشخص میشود و ایا رابطه مقعدی در سونوگرافی مشخص میشود؟

  1. باسلام
   تشخیص اخرین رابطه زن معمولا تا 72 ساعت بعد از رابطه قابل تشخیص در پزشکی قانونی است و رابطه مقعدی نیز به احتمال اینکه پارگی رگ ها بیشتر است این زمان ممکن است بیشتر نیز باشد. و تشخیص این موارد توسط پزشکی قانونی می باشد.

   1. رابطه جنسی از پشت قابل تشخیص است یا نه ایا پزشک قانونی میفهمه که رابطه جنسیتی از پشت داشتیم؟

    1. سلام
     بستگی به عوامل متعددی دارد ولی احتمال آن وجود دارد.

 8. وقت بخیر . اگر با خانمی که نمیدونی متاهل هستش وارد رابطه بشی و با ایشان رابطه جنسی برقرار کنی و از طرف همسرش دادخواست طلاق داده شده باشه آیا همسرش میتونه درخواست بده تا ببینی خانمش کی و با کی رابطه جنسی برقرار کرده و رابطه تا چه زمانی مشخص میشه؟

  1. باسلام
   احراز رابطه جنسی اصولا تا سه روز امکان‌پذیر است و همسر خانم می توانند پیگیری کنند.

   1. من با نامزدم 6 بار رابطه از عقب داشتم قبل نامزدیم و اشناییم با همسرم با دوست پسرمم داشتم حدود 7 ماه قبل است در پزشک قانونی ممکن است نشان دهد رابطه هفت ماه قبل من را

 9. سلام اگر من با یه مرد رابطه داشتم که با رصایت بوده و حدود 5 ماه میگذره آیا مشخص میشه که بکارت من توسط اون زده شده آخه بعدش هم با یک نفر دیگ داشتم

 10. سلام رابطه داشتن از جلو تا چه زمانی توسط پزشکی قانونی مشخص میشود؟نی نی سایت یه چیزایی نوشته شده بود ولی میخواستم اطلاعات درست باشه؟ ممنون

  1. سلام
   با توجه به اینکه رابطه داشتن جلو مستلزم عدم وجود بکارت است و زمان داشتن رابطه حدودا تا سه روز قابل تشخیص توسط پزشک می باشد ولی در تشخیص رابطه بصورت کلی ممکن است تا یک ماه نیز قابل تشخیص باشد.

 11. سلام تعداد ۲ عدد اسکرین شات (عکس از صفحه) از موبایل پدرم و یک عدد عکس از کارت بانکی دارم که کاملا واضحه و گویای ماجراست، یعنی مدرک معتبری به حساب میاد. پدر من خیانت کرده و با یک زن مطلقه در ارتباط است و هیچ صیغه محرمیتی هم درکار نیست و حتی خانواده آن زن هم از این موضوع خبر ندارند. مادرم بارها به این موضوع شک کرده ولی اقدامی نکرده، فقط شاهد این داستان هستند و علاوه بر مادرم، خواهرم هم یکبار متوجه تماس تصویری بین پدرم و آن زن شده است. اسکرین شات‌ها شامل مدرک برای اثبات مالکیت موبایلی که درحال حاضر دست پدرم هست میشود و تصاویر آن زن و دخترش که در این موبایل که متعلق به آن زن بوده هست. عکس کارت بانکی هم کارت عابربانکی هست که به نام آن زن میباشد. با این مدارک و شواهد چه‌کاری باید کرد به غیر از شکایت؟ درصورتی که بخوام شکایت کنم، چه مراحلی باید طی کنم و کجا باید برم بابت شروع کارها؟

  1. باسلام
   شما بدلیل نداشتن سمت نمیتوانید اقامه دعوا کنید اما مادر می‌تواند مطابق ادله ابرازی و شهود میتواند تحت عنوان رابطه نامشروع شکایت کند.

 12. سلام من یه سوال داشتم من احساس میکنم شوهرم بهم خیانت میکنه میتونم متوجه بشم با پزشکی قانونی از روی آلت تناسلی با کس دیگه ای رابطه داره؟؟

  1. سلام
   خیر متاسفانه. از راه های دیگری باید اقدام به اثبات رابطه نامشروع کنید.

 13. سلام وقتتون بخیر
  برای آزمایش بکارت ،
  باید نامه قضایی داشت ؟
  یا نه همینجوری میشه رفت آزمایش داد ؟

  1. سلام
   در صورتی که خودتان بخواهید می توانید با مراجعه به پزشک زنان این گواهی را دریافت کنید ولی مراجع قضایی در صورتی که در پرونده به این مورد نیاز داشته باشند به پزشکی قانونی ارجاع می شوید.

 14. اگر کسی ۴ ۵ بار رابطه مقعدی داشته باشه بعد چندین سال ک بخاد ازدواج کنه پزشک قانونی یا همسری ک آگاهی کامل راجب این مسئله داشته باشه میفهمه که چند سال پیش رابطه داشته از مقعد یا نه؟ توروخداااا جواب بدین خيلي واجبه

  1. سلام
   به نظر بنده خیر مشخص نمی شود ولی بهتر است با پزشک متخصص مشورت نمایید.

   1. میشه شماره یه پزشک متخصص زنان رو بدید خاهش میکنم🥲

 15. سلام این مطالب همه ش درباره ی خانم ها بود! در حالی ک بیشترین خیانت از سمت مرداست. الان من از کجا بفهمم شوهرم با یکی دیگه رابطه جنسی داشته یا نه؟

 16. سلام عزیزم من دوساله جدا شدم و توی آین دوسال با دوست پسرم رابطه داشتم الان میخام ازدواج کنم و من میخان ببرن پزشک قانونی ک بفهمن آخرین رابطع ام کی بوده آیا پزشک قانونی متوجه میشع آخرین بار کی بوده ؟؟

 17. با سلام.. من میخوام از همسرم جدا بشم… و دادگاه برای اثبات زن بودنم میخواد من و به پزشکی قانونی بفرسته…بار ها با همسرم رابطه داشتم…حدود سه هفته پیش رابطه با کس دیگ ای داشتم ایا در پزشکی قانونی مشخص میشه که چه زمانی رابطه داشتم اخه سه ماهی میشه با همسرم مشکل داریم و اون نیس تو زندگیم؟؟ ممنون میشم جواب بدین؟

 18. با سلام با یک زن متاهل ک در دادخواست طلاق است یکی از بستگانم سکس داشته تا چ حدود و چند روز این سکس قابل مشاهده است و چ مدت بعد کامل از بین میرود.

  اگر میشه دقیق فقط بگویید

 19. با سلام ایا با کاندوم سکس داشته باشی پزشک قانونی میتواند تشخیص دهد

 20. سلام،زمان اخرین رابطه در پزشکی قانونی تشخیص داده نمیشه؟یعنی کسی که ۵سال همسرش باهاش رابطه نداره چطوری میتونه ازاین طریق اقدام و ثابت کنه؟

 21. با سلام خانم متاهلی با یکی از نزدیکانم در رابطه بوده و خیلی استرس دارد ک بعد از این 72 ساعت دقیق تا چند روز دیگر پزشکی قانونی نشون میدهد لطفا کامل توضیح بدهید ممنون میشم.

 22. چگونه بدون اینکه زن متوجه بشه ازش تست رابطه مقعدی بگیریم

 23. هیچ کدام از ۱۲شرط موجود در دفترچه ازدواج برای طلاق گرفتن را ندارم در مورد اعتیاد هم همسرم امضا کرده مشکلی نداره چطوری دیگه میتونه ازم جدا بشه در صورتی که مهریه اش رو هم بدم بازم میتونه طلاق بگیره

   1. سلام خسته نباشید خانومی هستم که ب زور بهم تجاوز شده از جلو اونم فقط دو دقیق بعد رابطه من ارضا نشدم و وقتی طرف آلت شو در آورد شلوار من خیس شد اما من که نگاه نکردم نمیکنم اسپره مرد بود یا خیر اما دور و بر شلوار من که پوشیدم خیس شد همون روز شکایت کردم فرداش منو فرستادند پزشک قانونی ازم نمونه برداشتند وحتی شلوارمو هم بخاطر ازمایش گرفتند و حتی ازم خون گرفتند ایا قابل تشخص میشه در حال منتظر جواب پزشک قانونی هستیم تو را خدا جواب بدید سپاس

 24. سلام اگه پزشک قانونی بری آزمایشگاه بگیرن اسم فامیل طرف میاد بالا پرده بکارت شو دختره پسره از بین برده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا